• ak parti
  • abdulah çoban
  • taşhan avm

KHB'den Nusaybin'deki 'Diş Polikliniği' haberine açıklama

18 Ağustos Cuma günü yayınladığımız "Nusaybin Diş Bölümünde bir yıldır hiçbir tedavi yapılmıyor" haberine Mardin Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Genel Sekreterliği tarafından açıklama yapıldı.

  • 24 Ağustos 2017 11:56
  • A
  • A
18 Ağustos Cuma günü yayınladığımız "Nusaybin Diş Bölümünde bir yıldır hiçbir tedavi yapılmıyor" haberine Mardin Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Genel Sekreterliği tarafından açıklama yapıldı.
Nusaybin'de yaşayan vatandaşların sorunlarını gündeme getiren, haber yapılmadan yaklaşık bir buçuk ay önce Hastane Baştabipliğiyle de paylaşılan ve şikayetlerin artması üzerine yapılan habere KHB tarafından açıklama geldi.
Etik yayın kuralları gereği, Mardin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Fuat Karakuş tarafından yapılan 'cevap ve düzeltme' açıklamasını kamuoyuyla paylaşıyoruz.
Açıklama şöyle:
"Bölgemizde yaşanan terör olayları nedeniyle Nusaybin Devlet Hastanesi bir süre kapalı kalmış ve açıldıktan sonra Diş Polikliniği de diğer servislerle beraber faaliyete geçmiştir. Hastanemizde 3 diş hekimi kadrosu bulunup bunlardan 1 tanesi geçici görevlendirmeyle Savur Devlet Hastanesinde ihtiyaca binaen görev yapmaktadır. Diğer ikisi ise faal olarak Nusaybin Devlet Hastanesi Diş Polikliniğinde çalışmaktadır. Diş Polikliniğimizde teşhis ve tedavi işlemleri için gerekli cihaz ve sarf malzemeleri mevcuttur. 2016 ve 2017 de toplam 26.517 hastaya hizmet verilmiş. 7.115 diş çekimi, 1.268 kanal tedavisi, 2.262 diş dolgusu yapılmış, 741 diş röntgeni çekilmiş, 504 diş taşı temizleme işlemi ve 322 diş küretajı yapılmıştır. Fotoğrafta da görüldüğü üzere diş ünitleri aktif olarak kullanılmaktadır. “Ayakta yapılan muayene dışında hiçbir tedavi alamıyor” şeklindeki haber gerçeği kesinlikle yansıtmamaktadır. Milletin birlik ve beraberliğinin daha çok önem arz ettiği ve devletimiz tarafından hassasiyetle yönetilen olağan üstü hal sürecinde, kamu kurumları aleyhine, bu gibi gerçeği yansıtmayan abartılı ve yalan haberlerin basında yer alması, zihinlerde “devlet ile milletin karşı karşıya getirilmesi mi amaçlanıyor?” sorusunu oluşturmaktadır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur."
Foto: Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne aittir.