• nasibeyn

Kızıltepe'de evi yanan Leyla nineden yardım talebi

Kızıltepe'de elektrik kontağından dolayı evinde yangın çıkan bir oğlu engelli Leyla nine, yetkililerden yardım talebinde bulundu.

  • 21 Ocak 2018 10:17
  • A
  • A
Kızıltepe'de elektrik kontağından dolayı evinde yangın çıkan bir oğlu engelli Leyla nine, yetkililerden yardım talebinde bulundu.
Kızıltepe'nin İpek Mahallesinde 83 yaşındaki Leyla Tanırğan’a ait evde elektrik kontağından çıktığı belirtilen yangında maddi hasar oluştu. Yetkililere ve hayırseverlere seslenen bir oğlu engelli olan Leyla Nine, kendilerine uzanacak bir yardım elini beklediğini söyledi.
Yangın, bugün saat 16.00 sıralarında İpek Mahallesi 427'nci Sokak'taki 83 numaralı hanede ikamet eden Leyla Tanırğan’ın evinde meydana geldi.
Elektrik olmadığı için güneşte ısınmak için dışarıda oturduğunu, komşuların elektriğinin geldiğini haber vermesiyle kapıyı açtığında alevlerin içeriden yükseldiğini gördüğünü söyleyen Tanırğan, o anları şöyle anlattı:
"Alevlerin yükseldiğini görünce feryat ettim. Feryadım üzerine komşularım toplandı. Bir yandan yangını söndürmeye çalıştılar bir yandan da doğuştan engelli olan oğlumu kurtarmaya çalıştılar ve itfaiyeyi aradılar. İtfaiye gelene kadar, Allah onlardan razı olsun, komşularım yangını söndürdü ama oturduğumuz oda tamamen yandı. Engelli oğlumla dışarıda kaldık. Kıştır, soğuktur, üşüyoruz! Engelli oğlum ve hormon bozukluğu olan kızımla burada yaşıyorduk. Kızım hastalığından dolayı ameliyat olmak için İstanbul’dadır. Ev de yandı artık, ne yapacağımızı bilmiyorum. Vali, Kaymakam ve hayırseverlerden yardım bekliyorum. Oğlumun tekerlekli sandalyesi de kırılmış alamıyoruz. Yangın sırasında komşular onu zor kurtardılar. Klima, kapı pencereler hepsi yanmış. Yanmayanlar da kullanılamaz haldedir. Lütfen bize yardım etsinler." /ilkha