Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Koruköy'deki sokağa çıkma yasağı 6. gününe girdi

Mardin Valiliği tarafından Nusaybin'e bağlı Koruköy'de (Xerabebaba) 11 Şubat günü ilan edilen sokağa çıkma yasağı 6. gününe girdi.

16 Şubat 2017 Perşembe 16:56 < GÜNCEL
Nusaybinim Haber Servisi
Mardin Valiliği tarafından Nusaybin'e bağlı Koruköy'de (Xerabebaba) 11 Şubat günü ilan edilen sokağa çıkma yasağı 6. gününe girdi.
Mardin Valiliğinden yapılan duyuruda: "İlimiz Nusaybin İlçesine bağlı Koruköy Mahallesinde Faaliyet Yürüten BTÖ mensuplarını etkisiz hale getirmek ve BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak ve barınaklarını bularak tahrip etmek, şüpheli görülen şahısların ikametgâhlarında Cumhuriyet Savcılığı ile koordineli bir şekilde arama yapmak maksadıyla operasyonel faaliyet icra edilecektir." denilmişti.
11 Şubat 2017 Cumartesi günü saat 20.30 itibariyle uygulamaya konulan yasak 6. gününe girerken bölgede operasyonların devam ettiği bildiriliyor.
 
-ÇOK KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Bu arada sokağa çıkma yasağı ve operasyonla birlikte 20'den fazla kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltına alınanlar Nusaybin Devlet Hastanesinde yapılan sağlık kontrollerinden sonra ifadeleri alınmak üzere İlçe Jandarma Komutanlığına götürüldükleri bildiriliyor. Mardin Valiliğinin Çarşamba Günü yaptığı açıklamada, mahalle yakınlarında örgüt üyeleri tarafından konferans salonu olarak kullandığı tahmin edilen bir sığınağın bulunduğunu duyurmuş, fotoğraf ve videolarını kamuoyuyla paylaşmıştı.
 
-YASAK ÖNCESİ ARIZALANAN SU DEPOSU NEDENİYLE SULAR KESİLDİ
Öte yanda sokağa çıkma yasağı öncesi arızalanan su deposu cihazlar,ı onarım için servise gönderildiği kaydedildi. Mahallelinin su ihtiyacını karşılamak için tankerlerle yakın köylerden su ihtiyacını karşıladığı bildirilirken operasyon ve sokağa çıkma yasağı sonrası mahallede su sıkıntısı baş gösterdiği bildiriliyor.
Kırsal mahalle olması nedeniyle küçükbaş hayvancılığın yaygın olduğu bölgede özellikle hayvanlara su verilemediği kaydedildi.
 
-İKİNCİ EMRE KADAR YASAK VE OPERASYON SÜRECEK
Koruköy ve çevresinde, Bornova 2.nci Jandarma Komutanlığı, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince müşterek olarak yapılan Atmaca-3 Şehit J.Uzm. Çavş. Sezer Aydemir operasyonunun devam ettiği bildiriliyor./ Foto: Arşivdir
8246 defa okundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 4.0581     EURO 4.9812     IMKB 110932     ALTIN 175,132    
*NUSAYBİN