Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.
Anasayfa » KÜLTÜR & SANAT
Nusaybin'de Yılbaşı Eğlencesi
Nusaybin Tılsım Kültür ve Sanat Cafe Yılbaşı gecesi nedeniyle Canlı Müzik programı düzenleyecek.
Nusaybin Kurdi-der'de Şeva Dengbêja
Kurdi-der Nusaybin şubesi, ilçede yaşayan ve Kürtçe olarak şiir yazan, şarkı, türkü ve uzun hava okuyan, Kürtler arasında saygın yerleri olan dengbêjlere yönelik gece düzenledi.
Dünyanın ilk Üniversitesi Nusaybin'de
Mardin'in Nusaybin Kaymakamı Marat Girgin, dünyanın ilk üniversitesinin Harran'da değil, Nusaybin'de olduğunu ileri sürdü.
Dengbêj Ayşe Şan Nusaybin'de anıldı
Dengbejlik kültürünün unutulmaz kadın sanatçılarından Ayşe Şan, Mardin'in Nusaybin ilçesi Belediyesi tarafından Mitanni Kültür Merkezinde gerçekleştirilen bir anma etkinliğiyle anıldı.
TRT 6 'da Kürtçe şarkı yarışmasının jurisi 'Yekbun'
Kürtçenin yeni yıldızını arayan kanal, 'Türkünü Söyle' adlı yarışmayla seyircinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Programda Nihat Doğan, Yekbun ve Suriyeli ünlü sanatçı Sait Yusuf jüri üyesi olacak.
Ayşe Şan Nusaybin'de Anılacak
Nusaybin Belediyesi tarafından ünlü Kürt Kadın Sanatçılarından Ayşe Şan'ı anıyor.
Agirê Jiyan Nusaybinde Konser verdi
Koma Agirê Jiyan ve Koma Demhat Nusaybinde Konser verdi. Nusaybin Şehri Med Düğün Sarayı tarafından organize edilen Konser, Koma Demhatın sahneye almasıyla başladı.
Agirê Jiyan Nusaybin'de Konser verecek
Nusaybin Şehri Med Düğün Sarayında Konser organizasyonu düzenlenecek. Yapılan duyuruya göre, 7 Aralık Salı Günü Koma Agirê Jiyan, Koma Demhat ve Sürpriz sanatçıların katılımıyla...
Dünya TV'de Şivan Perwer Sürprizi
Seslendirdiği eserlerle milyonların gönlüne taht kuran Şivan Perwer Mevan'da sevenleri ile buluştu. Ünlü sanatçı ile yapılan röportajın detayları bu günü (30.11.2010) Dünya TV'de 20:00'de yayınlanacak
Vakıflar Genel Müdürü Nusaybin'de Kazı alanını inceledi
Vakıflar Genel Müdürü Dr. Adnan Ertem, Nusaybin'de Mor Yakup Kilisesi ile Zeynelabidin Camisi birleşmesiyle oluşturulacak İnanç Parkında sürdürülen kazı çalışmalarını yerinde inceledi.
DÖVİZ KURLARI
USD 4.0581     EURO 4.9812     IMKB 110932     ALTIN 175,132    
*NUSAYBİN