Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.
Anasayfa » KÜLTÜR & SANAT
Mitanni Renklerinden bir demet sunuldu
Nusaybin Belediyesi Mitanni Kültür Merkezi´nde, farklı sanat dallarında atölye çalışmalarına katılan öğrenciler, "Desteyek ji xebatên Mîtannî" adlı gecede hünerlerini sergiledi.
'Mitanni çalışmalarından bir demet' sunulacak
Nusaybin Belediyesi Mitanni Kültür Merkezinde 31 Ocak Pazartesi günü Desteyek Ji Xebatên Navenda Çanda Mîtanî ( Mitanni çalışmalarından bir demet) adıyla bir program düzenlenecek.
Sokakta çalışan çocuklardan toplumsal barışa ve kardeşliğe vurgu
Mardinin Nusaybin ilçesi Kaymakamlığı bünyesinde SODES destekli Sokaktan Okula Okuldan Hayata projesi kapsamından faaliyet gösteren eğitim merkezi proje bitimi nedeniyle gece düzenledi.
Süleyman Bölünmez Anadolu Lisesi'nden Şiir ve Müzik dinletisi
Mardin'in Nusaybin ilçesinde faaliyet gösteren Süleyman Bölünmez Anadolu Lisesi öğrencileri, dönem sonu nedeniyle şiir ve müzik dinletisi hazırladı.
Ömeriyan / Ömerli Yöresi ve Çevresi Sempozyumu'na destek
Ömerli Kaymakamlığı, Ömerli Belediyesi, Mardin Artuklu Üniversitesi ve Şarkiyat Araştırmaları Derneği işbirliği ile Mayıs ayında geniş ölçekte düzenlenmesi planlanan Ömeryan/Ömeran bölgesi...
YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ…
Günlerden Salı işçi filmleri atölyesi gördüğümüz kendi yüzümüzdür şiarıyla yeni bir belgeseli izlemek ve tartışmak için bir aradaydı.
TRT 6 Nusaybin seçmelerine Suriyeliler büyük ilgi gösterdi
TRT 6in Strana Xwe Bêje ( Türkünü söyle) yarışmasının Mardin seçmeleri Nusaybin ilçesinde yapıldı.
Nusaybin Gırnavaz Höyüğünde gün batımı
Mardinin Nusaybin ilçesinde bulunan Gırnavaz höyüğünde gün batımı güzel görüntülerin oluşmasını sağlıyor.
Nusaybin Belediyesinde Belgesel gösterimi ve söyeşi
Günlük gazetesindeki köşe yazıları ve Dünyanın Sokakları adlı tv programıyla da yakından tanınan araştırmacı, yazar, yönetmen Metin Yeğin Nusaybin'e geliyor...
900 Yıllık Nusaybin Han'ı tescillendi
Mardinin Nusaybin ilçesi Belediyesi tarafından başlatılan tarihi ve kültürel varlıkların korunması ve tescillenmesi çalışması sonucunda 900 yıllık Nusaybin Hanı tescillendi.
DÖVİZ KURLARI
USD 6.2610     EURO 7.3524     IMKB 97988     ALTIN 242,791