Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.
Anasayfa » KÜLTÜR & SANAT
Nusaybin Belediyesinde Belgesel gösterimi ve söyeşi
Günlük gazetesindeki köşe yazıları ve Dünyanın Sokakları adlı tv programıyla da yakından tanınan araştırmacı, yazar, yönetmen Metin Yeğin Nusaybin'e geliyor...
900 Yıllık Nusaybin Han'ı tescillendi
Mardinin Nusaybin ilçesi Belediyesi tarafından başlatılan tarihi ve kültürel varlıkların korunması ve tescillenmesi çalışması sonucunda 900 yıllık Nusaybin Hanı tescillendi.
Dünyayı özelleştirmek: istenen hayatındır
Göreceğimiz Kendi Yüzümüzdür sloganıyla yoluna devam eden Mardin Eğitim Sen İşçi Filmleri Atölyesi, bir başka gerçekliğe daha tanıklık etti bu hafta.
Dîlana Xweristê galası büyük ilgi gördü
Nusaybin Belediyesi Mitanî Kültür Merkezinde Teatra Mîtannî tarafından hazırlanan Dîlana Xweriste (Evrenin Dansı) adlı oyunun galası yapıldı. Tiyatro severler oyuna büyük ilgi gösterdi.
Dîlana Xweristê bu gün sahnelenecek
Nusaybin Belediyesi Mitanni Kültür Merkezi'nde faaliyetlerini sürdüren Teatra Mîtanî, Dilana Xweristê (Evrenin Dansı) adlı oyunla bu gün tiyatro severlerle buluşuyor.
Nusaybin'de Yılbaşı Eğlencesi
Nusaybin Tılsım Kültür ve Sanat Cafe Yılbaşı gecesi nedeniyle Canlı Müzik programı düzenleyecek.
Nusaybin Kurdi-der'de Şeva Dengbêja
Kurdi-der Nusaybin şubesi, ilçede yaşayan ve Kürtçe olarak şiir yazan, şarkı, türkü ve uzun hava okuyan, Kürtler arasında saygın yerleri olan dengbêjlere yönelik gece düzenledi.
Dünyanın ilk Üniversitesi Nusaybin'de
Mardin'in Nusaybin Kaymakamı Marat Girgin, dünyanın ilk üniversitesinin Harran'da değil, Nusaybin'de olduğunu ileri sürdü.
Dengbêj Ayşe Şan Nusaybin'de anıldı
Dengbejlik kültürünün unutulmaz kadın sanatçılarından Ayşe Şan, Mardin'in Nusaybin ilçesi Belediyesi tarafından Mitanni Kültür Merkezinde gerçekleştirilen bir anma etkinliğiyle anıldı.
TRT 6 'da Kürtçe şarkı yarışmasının jurisi 'Yekbun'
Kürtçenin yeni yıldızını arayan kanal, 'Türkünü Söyle' adlı yarışmayla seyircinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Programda Nihat Doğan, Yekbun ve Suriyeli ünlü sanatçı Sait Yusuf jüri üyesi olacak.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3832     EURO 6.0762     IMKB 90157     ALTIN 214,225