Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.
Anasayfa » KÜLTÜR & SANAT
İlköğretim okullarında "Nusaybin Tarihi ve Kültürü" semineri verildi
Mardin'in Nusaybin ilçesi Belediyesinde görevli Arkeolog Abdurrahman Oruç, ilçe merkezindeki ilköğretim okullarında Nusaybin Tarihi ve Kültürü konulu seminer verdi. Öğrencilerin ilgisiyle karşılaşan
Nusaybin Süleyman Bölünmez Lisesinden resim sergisi
Mardinin Nusaybin ilçesinde Süleyman Bölünmez Lisesi öğrencileri Resim Sergisi açtı. Nusaybin Barış Parkında kurulan Resim sergisi, Kaymakam Yücel Gemici adına Süleyman Bölünmez Lisesi öğrencisi
Nusaybin'de 'Çol u Av'ın Galası Yapıldı
Mardin'in Nusaybin ilçesi Belediyesine bağlı Mitanni Kültür Merkezi bünyesinde kurulan Mitanni Tiyatro Topluluğu'nun hazırladığı "Çol û Av" adlı oyununun galası yapıldı.
Yıldırım İlköğretim okulundan yılsonu gecesi
Nusaybin Yıldırım ilköğretim okulu Yılsonu gecesi düzenledi. Okul Müdürü Şeyhmus İlhan velilere hitap ederek, çocuklarımızın yapacağı her türlü etkinliğe gelerek onları desteklemeliyiz dedi.
Nusaybin Kurdi -der'de Mezuniyet sevinci
Kürt Dili Araştırma ve Geliştirme Derneği (Kurdi Der) dil atölyesi Mardinin Nusaybin ilçesinde 35 öğrenciyi mezun etti.
Nusaybin 'İnanç Parkı' Projesinde önemli bir adım atıldı
Mardin'in Nusaybin ilçesinde 1999 yılında dönemin Başkanı Dr. Mehmet Tanhan'ın girişimleriyle başlatılan "İnanç Parkı" projesinde büyük bir adım daha atıldı.et arasındaki evlerin yıkımına başlandı.
Şerefhan Ciziri TÜYAP'A davet edildi
Kürt Aydın Yazar ve Nusaybinim.comun baş yazarı Şerefhan Ciziri, Diyarbakırda 18 23 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Diyarbakır Kitap Fuarına davet edildi.
Ankara’da kış, Nusaybin’de bahar!
İktidar mücadelesinin amansızlaştığı zamanlarda, siyasal ahlâk sözcüğü pek çok kimseye bir safra gibi gelir. İlk fırsatta kurtulunması gereken bir yük yani.
Nusaybin'de Güler Ailesinin mutlu günü
Nusaybinin tanınmış ailelerinden Güler ailesinin oğlu Kutbettin Güler, hayatını Nejla Orhanla birleştirdi.
Kürt Dil Bayramı Nusaybin'de Kutlandı
Kurdi-Der Mardinin Nusaybin ilçesi şubesi basın açıklaması yaparak Kürt Dil Bayramını kutladı. Basın açıklamasının ardından Kürt şair Renas Jiyanla Kürt Dili konulu bir söyleşi gerçekleştirildi.
DÖVİZ KURLARI
USD 6.3436     EURO 7.4207     IMKB 94932     ALTIN 244,646