Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.
Anasayfa » KÜLTÜR & SANAT
Şato Düğün Salonunda Yeni Sezon indirimi
Nusaybinde iki yıla yakındır hizmet veren Şato Düğün Salonu, Yeni sezonda Düğün, Nişan ve Kına törenlerinde % 20 indirime gitti.
"Mezopotamya Tarihinde Nusaybin" Sempoyumu için hazırlıklar tamamlandı
Nusaybin Belediyesi, Nusaybin tarihine ışık tutacak bir sempozyuma hazırlanıyor. 8 9 Mayıs tarihlerinde iki gün sürecek Mezopotamya Tarihinde Nusaybin sempozyumuna,
Yazarımız Ciziri, 3. Silopi Festivalinde konuşmacı olarak katılıyor
Kürt Aydın Yazar ve Nusaybinim.comun yazarı Şerefxan Ciziri, Silopi Belediyesinin düzenlediği 3. Silopi Kültür ve Sanat Festivaline konuşmacı olarak katılıyor.
Nusaybin Eğitim-sen Tiyatrosu büyük ilgi gördü
Keske bağlı Eğitim sen temsilciliği tiyatro topluluğu tarafından hazırlanan Vazifemi yaparım Gözlerimi kaparım adlı tiyatro gösterimi sahnelendi.
Nusaybin Eğitim-sen'den tiyatro gösterimi
Keske bağlı Eğitim ve Bilim Emekçileri sendikası (Eğitim sen) tiyatro topluluğu tarafından hazırlanan tiyatro gösterimi Pazartesi ve Salı günü seyirciyle buluşuyor.
Şiret, Nusaybin'de seyirciyle buluştu
Mezopotamya Kültür Merkezi (MKM) İstanbul Tiyatro Birimi Teatra Jiyana Nu tarafından sahnelenen Şîret, turne kapsamında Mardin'in Nusaybin ilçesinde seyircisiyle buluştu.
Nusaybin'de iki tarihi yer daha tescillendi
Nusaybin ilçe merkezinde yer alan hamam ve iki katlı konut Diyarbakır Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunun kararıyla tescillendi.
Veda Hutbesi Kürtçeye çevirildi
Değerli okurlarımız, Nusaybinim.com ailesine yeni bir yazar dostumuz katıldı. Değerli yazar Dostumu Meleye Tori, bundan sonran her hafta pazartesi günleri bizimle olacak.
Gülşilav Kadınevi'nde film gösterimi
Nusaybin Belediyesi Gülşilav Kadınevi'nde gösterilen 'Demir Çeneli Melekler' isimli film kadınlar tarafından ilgiyle izlendi.
Teatra Mitanni Tercih Dışı Sınav Yerlerini Sahneye Taşıdı
Nusaybin Belediyesi Teatra Mitanni Topluluğu YGSye giriş yerleri, tercihleri dışında illere çıkan öğrencilerin durumunu sahneye taşıdı.
DÖVİZ KURLARI
USD 6.2590     EURO 7.3787     IMKB 97219     ALTIN 243,694