Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Kültür ve Turizm eski bakanı Ünal Nusaybin'i ziyaret etti

16 Nisan’da yapılacak Anayasa değişikliği halk oylaması çalışması kapsamından Mardin’in Nusaybin ilçesine gelen Kültür ve Turizm eski bakanı ve Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal ile Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı partililerle bir araya geldi.

05 Nisan 2017 Çarşamba 16:30 < POLİTİKA
Nusaybinim Haber Servisi
16 Nisan’da yapılacak Anayasa değişikliği halk oylaması çalışması kapsamından Nusaybin ilçesine gelen Kültür ve Turizm eski bakanı ve Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal ile Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı partililerle bir araya geldi.
İlçe girişinde Ak Parti Nusaybin İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel ve partililer tarafından karşılanan Ünal ve beraberindekiler, Seçim Koordinasyon Merkezinde (SKM)partililere hitap ederek, 16 Nisan’da yapılacak halk oylamasının önemine değindi.
Ünal konuşmasında: “Bizler dertli insanlarız. Bizler bu coğrafyanın çocukları, bu coğrafyada dertli kılan şey bu coğrafyanın mazlum çocukları olmamızdır. Son 150 yıldan beri bu coğrafyada yaşayan ve ortak kaderi paylaşan hepimiz bir düzen arıyoruz. Bu coğrafyada kendi kaderimiz kendimiz belirleyelim istiyoruz. Bu coğrafyaya 10 bin, 5 bin kilometre öteden gelip kaderimizi tayin etmek isteyenlere, bu bizim kaderimiz bu kader bu coğrafyada yaşayan, ortak kaderi paylaşan, Kürdiyle, Türküyle, Adabıyla bütün kimliklerin kendi mukadderatına karar vermesi gereken bir kader diyoruz”  ifadelerini kullandı.
Birilerinin piyonu olmadan birilerinin distribütörü gibi davranmadan geçmişte olduğu gibi yeniden birliğimiz, beraberliğimizi inşa edip coğrafyayı kader bilip yeniden bir düzen kurmaya çalıştıklarını kaydetti.
Avrupa ülkeleri, Almanya ve Hollanda’nın tutumunu da eleştiren Ünal, bu ülkelerde tek bir yasayı ihlal etmeyenlerin söz konusu Türkiye olunca Canlı bombayı caiz, bu şehrin caddelerine bomba koymayı meşru gördüğünü söyledi.
Programda bir konuşma yapan Ak Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı da, Nusaybin'in hiç bir şekilde çukur siyasetine yer vermeyen Türkiye'nin geleceği olan gençlerden oluşacağını göreceklerini kaydetti.
Geçtiğimiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferansla katıldığı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla 4 bin 600 konutun temelinin atıldığını hatırlatan Bölünmez; “Nusaybin halkı layık olduğu bir yaşama kavuşacak. Eskiden Nusaybin doğunun Paris’i sayılırdı. Eski güzel günlerimize dönmemiz için elimizden geleni yapıyoruz. Sağlık Bakanlığımızın çalışmaları var. Ağız Diş Merkezine 20 tane ünite planlaması yapıldı” dedi.
16 Nisan’da yapılacak halk oylamasına da değinen Bölünmez, hiç bir şekilde Ak Parti veya milletvekili davası olarak değil, çoluk çocuğumuzun geleceği olarak düşünmemiz gerektiğini vurguladı.
Partililerle buluşmadan sonra Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ünal, Mardin Milletvekili Bölünme yanı sıra Mardin eski Milletvekili Süleyman Bölünmez ve Ak Parti Nusaybin İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel esnafı ziyaret etti.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3638     EURO 6.0983     IMKB 90950     ALTIN 214,264