Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Kur'an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması Nusaybin'de yapıldı

Mardin Geneli 'Genç Sadâ' Kur'an-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışması İl Finali Nusaybin'de yapıldı.

02 Mart 2017 Perşembe 14:38 < EĞİTİM
Nusaybinim Haber Servisi
Mardin Geneli 'Genç Sadâ' Kur'an-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışması İl Finali Nusaybin'de yapıldı.
Mehmet Emin Kuş Anadolu İmam Hatip Lisesi ev sahipliğinde yapılan yarışma, Okul Müdürü Mehmet Salih Deniz'in açılış konuşmasıyla başladı.
Daha sonra konuşan Mardin Müftüsü İsmail Çiçek: "Güzel seslerinizle Kur'an-ı güzel okuyun hitabına maazhar olan kardeşlerimizi, Bilallerimizi dinleyeceğiz. Buraya çıkıp Kur'an okuyacaklar, biz de onları puanlayacağız. Hani hayatımızda Kur'an-a ne kadar yer verdiğimizi melekler puanlıyor ya biz melek değiliz ama biz de burada sayısal puanlarla değerlendireceğiz. Bizim için şimiden bu yarışmaya katılan herkes birincidir." dedi.
Yarışma öncesi konuşan Nusaybin Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin ise; "Duygulandığım bir andır. Üstadın değişiyle çift kanatlı geleceğimizsiniz. Bizimle Rabbimizin arasını bulan kesimsiniz. İnsanları rabbiyle buluşturan bir gençliksiniz. Toplumun harcısınız. Bütün milletleri bir araya getirece tek madde  imandır. Bu imanı insanlara sizler aşılıyorunuz." ifadelerini kullandı.
Konuşmalardan sonra yarışmaya geçildi. İlçe birincilerinin yarıştı il yarışmasında 14 öğrenci yarıştı.
Yarışmada Said-i Nursi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Adem Öznen birinci, Süleyman Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Nurullah Alkan ikinci ve Mardin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Faik Acar üçüncü oldu.
Yarışmada dereyeceye öğrencilere Mardin Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Mardin Müftüsü İsmail Çiçek, Nusaybin Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin ve Mardin Şube Müdürü Abdurrahim Omuk tarafından çeşitli ödüller verildi.
Yarışmada il birincisi olan Said-i Nursi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Adem Öznen Mardin'i Bölgede yarışmasında temsil edeceği bildirildi.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3418     EURO 6.0636     IMKB 91136     ALTIN 213,645