Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Mardin Mazlum-Der Şube Başkanı istifa etti

Mazlum-Der Mardin Şube başkanı Av. Seyfettin Baysal Mazlum-Der Genel Merkezinin son dönemdeki politikalarına tepki amaçlı istifa ettiğini yaptığı yazılı basın açıklaması ile bildirdi.

09 Ocak 2017 Pazartesi 13:27 < BÖLGE
Nusaybinim Haber Servisi
Mazlum-Der Mardin Şube başkanı Av. Seyfettin Baysal Mazlum-Der Genel Merkezinin son dönemdeki politikalarına tepki amaçlı istifa ettiğini yaptığı yazılı basın açıklaması ile bildirdi.
    Baysal, açıklamasında "Mazlum-Der Genel Merkezi; Temel Hak ve Hürriyetleri ihlalini bir insan hakları ihlali olarak görmeyip bu ihlalleri siyasal amaçlı olarak kullanan bir yapı görünümüne bürünmüştür. Bu durumda derneğin genel amacı İnsan hakları ihlallerini ortaya çıkartmak kamuoyun oluşturmak olmayıp bu hak ihlallerini bir siyasi argüman olarak siyasal iktidara karşı kullanmaktadır. “dedi.
    Açıklamasında Mazlum-Der genel merkezinin özellikle son dönemlerde yapmış olduğu talihsiz açıklamalarını kabul edilemez bulduğunu işaret eden Baysal, şunları söyledi:
    "Ülkemizin topyekûn hedef haline geldiği bu süreçte Genel Merkezin siyasi bir büro gibi davranması karşısında sessiz kalmamızı elbette kimse bizden beklemesin. Terör örgütlerine hizmet eden belediyelere kayyum atanmasını, bir siyasi partinin gündeme getirdiği asılsız iddiaları dikkate alarak ve araştırma yapmadan, Terör örgütlerine hizmet eden kişilerin gözaltına alınmasını kabul edilemez bulan gelen merkezin bu tutumu bunun açık bir göstergesidir. Mazlum-Der genel merkezi malum bir yapının siyasi bürosu haline gelmiştir." 
          Açıklamasında Cizre Raporu heyetinde olmamasına rağmen isminin kullanıldığını ifade eden Baysal, "Diğer bir husus ise genel merkezin Şırnak İli Cizre İlçesi ile ilgili 04 - 06 Mart 2016 tarihleri arasında hazırlamış oldukları raporlama sürecine katılmamış olmama rağmen ismimin rapora yazılarak katılmış gibi göstermeleri durumun ciddiyetsizliğini bir kez daha ortaya koymuştur. Konu ile ilgili itiraz etmiş olmama rağmen ismimin rapora katılmış gibi göstermeleri karşısında defaatle genel merkez yöneticileri ile yaptığım görüşmelere rağmen tarafıma raporda ismimin çıkarılmayacağını, rapor ile ilgili bir değişikliğin yapılmayacağı söylenmiştir. Tüm bu açıkladığım sebeplerden ötürü başkanlığını yürüttüğüm Mardin Mazlum-Der Şube başkanlığı görevi ve yönetiminden istifa ediyorum. “ifadelerine yer verdi.
2814 defa okundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 4.4877     EURO 5.2816     IMKB 102410     ALTIN 186,956