• taç perde
  • fuar son
  • elit

Mardin ve ilçelerindeki din görevlileri Beyazsu'da piknik yaptı

Mardin ve ilçelerinde görev yapan Din Görevlileri Beyazsu'da düzenlene piknikte bir araya geldi.

  • 06 Ağustos 2018 09:14
  • A
  • A
Mardin ve ilçelerinde görev yapan Din Görevlileri Beyazsu'da düzenlene piknikte bir araya geldi.
Din Bir Sen tarafından düzenlenen pikniğe Din bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Ersan, Mardin, Artuklu, Dargeçit, Midyat ve Nusaybin temsilcileri, Din Görevlileri, Müezzin Kayyım, Kur'an Kursu öğreticileri ve Müftülük personelleri katıldı.
Mardin ve ilçelerinde görev yapan yaklaşık 150 din görevlisinin pikniğe katıldığını belirten Din Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Ersan, amaçlarının diyanet personeli arasında kaynaşma ve dayanışma olduğunu kaydetti.
Din Bir Sen olarak her yıl bu tür organizasyonlar yaptıklarını belirten Ersan: "Birçok kurumda çalışan görevliler yaz ayları boyunca tatil yaparken din görevlilerimiz görevlerinin başında, camilerimizde çocuklarımıza Kur'an-ı Kerim ve temel dini bilgiler dersleri veriyor. Biz de bu vesileyle din görevlilerimizi bir gün de olsa piknikte buluşturduk. Burada din görevlilerimiz hem dinlenme imkanı hem de bir birleriyle hasbihal etme fırsatı buluyorlar. Programa katılan tüm hocalarımıza teşekkür ediyoruz" dedi.
Pikniğe katılan Din Bir Sen Nusaybin temsilcisi Ahmet Ersan da düzenlenen piknikte din görevlilerinin yaz ayı yorgunluğunu attığını belirtti.
Beyazsu gibi güzel bir nimetleri olduğunu kaydeden Ersan: "Beyazsu'ya tüm çevre il ve ilçelerden misafirlerimiz geliyor. Bugün de din görevlilerimizle buluşma programı düzenlendi. Din görevlilerimiz bu buluşmadan çok memnun oldular. Buradan alacağımız moralle hem görevimizde hem de kurslarımızda daha bir özveriyle çalışma imkanımız olacaktır" şeklinde konuştu.