Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Mardin'de 10 milyon liralık projeler için protokol imzalandı

Mardin Valiliği, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve DİKA arasında 10 milyon TL’lik projelerin hayata geçirilmesi için işbirliği protokolü imzalandı.

10 Mart 2017 Cuma 13:45 < BÖLGE
Mardin Valiliği, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve DİKA arasında 10 milyon TL’lik projelerin hayata geçirilmesi için işbirliği protokolü imzalandı.
Mardin Valiliği, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) arasında 10 milyon TL’lik projeler için işbirliği protokolü imzalandı. DİKA Genel Merkez binasında düzenlenen imza törenine Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ayhan katıldı.
İmza töreni öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, işbirliği protokolün hayırlara vesile olmasını diledi.
Yaman, “Büyükşehir Belediyesi olarak DİKA ile daha önce yaptığımız bazı projeler vardı. Projelerin sonuna geldik ve bugün de yapacağımız protokol ile projelerin startını vereceğiz. Bu işbirliği protokolümüz ile hem bu projeye hem de bundan sonraki projeleri devam ettireceğiz. Bizler de valilik olarak bu projelere koordinatörlük yapacağız. Hem Vali hem de Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak projeler hem sorumlusu hem de uygulamanın bizzat başında olacağım. İnşallah bu projeler, hem Mardin’imize hem bölgemize hem de ülkemize hayırlı olur. Çok güzel projeler var. Bazıları ilk defa uygulanacak, bazıları süregelen projelerdir. Zaman zaman bu projeler halka ve basına duyurulacaktır.” dedi.
DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ ise projelere katkılarının artırarak devam ettireceklerini söyledi. Altındağ, “Bizler ajans olarak her zaman projelere destek vereceğiz. büyükşehir ile yapacağımız bir çalışmamız daha var. Nisan ayında Uluslararası Mardin Uçurtma Festivali’ni gerçekleştireceğiz. Tamamen Büyükşehir Belediyemizin yaptığı çalışmaya destek vereceğiz. Güdümlü projelerimiz olacak, yine Büyükşehir ile çalışacağız. İnşallah bu projeler kentimize hayırlı olur.” diye konuştu. 
Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ayhan da Mardin’i daha güzel hale getirmek için çalıştıklarını ve bunun çabası içerisinde olduklarını söyledi.
Yapılan konuşmaların ardından Mardin Valiliği, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Dicle Kalkınma Ajansı arasında 10 milyon TL’lik projelerin hayata geçirilmesi için işbirliği protokolüne imzalar atıldı
Bir gazetecinin “Projelerin toplam maliyetinin ne olacağı” şeklindeki sorusuna cevap veren Vali Yaman, hem güdümlü hem teknik hem de diğer projeler için 10 milyon TL düşündüklerini ve öyle olacağını söyledi./ilkha
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3913     EURO 6.0775     IMKB 89825     ALTIN 214,071