Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

"Mardin'de 112 çağrılarının yüzde 98'i gereksiz"

Mardin'de düzenlenen "3. Hastane Öncesi Acil Tıp" sempozyumunda konuşan İl Sağlık Müdürü, kentteki 112 çağrılarının yüzde 98'inin gereksiz çağrılar olduğunu belirtti.

05 Mart 2018 Pazartesi 17:34 < BÖLGE
Mardin'de düzenlenen "3. Hastane Öncesi Acil Tıp" sempozyumunda konuşan İl Sağlık Müdürü, kentteki 112 çağrılarının yüzde 98'inin gereksiz çağrılar olduğunu belirtti.

Paramedik ve Hastane Öncesi Acil Tıp Derneği (PARHAD) ile Mardin Artuklu Üniversitesi ve İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde "3. Hastane Öncesi Acil Tıp" sempozyumu düzenlendi.

Mardin Artuklu Üniversitesi AKM salonunda düzenlenen sempozyumda konuşan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, "Sempozyumun ilkini İstanbul ve Ankara'da düzenlendikten sonra üçüncüsü kadim şehrimiz Mardin'de düzenlenmesinden memnuniyet duyuyoruz." dedi.

Kentteki 112 çağrılarının yüzde 98'inin gereksiz çağrılar olduğunu belirten Yavuz, şunları söyledi: "Her geçen gün acilde artan poliklinik yükü gereksiz çağrılar ki Mardin'deki 112 çağrılarının yüzde 98'inin gereksiz çağrı olduğunu düşünür iseniz, çalışan arkadaşlarımızın iş yükünün ne kadar yoğun olduğunu hesaplayabiliriz."

PARHAD Başkanı Hasan Basri Kızıldağ ise "Bilimin ışığında ilerlemek amacıyla acil sağlık hizmetleri kapsamında karşılığımızın Hastane Öncesi Acil Tıp Bilim Dalı olduğuna inanmaktayız. Bilhassa Mardin'de olması hasebiyle 3. Hastane Öncesi Acil Tıp Sempozyumu bu inancımızla aldığımız yolun en önemli göstergesi olmuştur. Geçmişte görmezden gelinen Anadolu'nun önemli bir şekilde yeniden gündeme geldiği yer Mardin, bizim için yeni bir başlangıç olmuştur." dedi.

Açılış konuşmalarının ardından 'Bilimsel' oturuma geçildi.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3418     EURO 6.0636     IMKB 91136     ALTIN 213,645