Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Mardin’de ‘Fotomaraton’ yarışması başladı

Türkiye'nin farklı kentlerinden profesyonel ve amatör fotoğrafçıların katıldığı ‘Mardin Fotomaraton’ yarışması başladı.

12 Mayıs 2017 Cuma 11:52 < BÖLGE
Türkiye'nin farklı kentlerinden profesyonel ve amatör fotoğrafçıların katıldığı ‘Mardin Fotomaraton’ yarışması başladı.
Mardin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Fotoğraf Sanatçıları Federasyonu iş birliği ile düzenlenen ‘Mardin Fotomaraton’ yarışmasının startı verildi.
Kentin tarihi ve kültürünün tanıtılması için organize edilen yarışmaya Türkiye'nin farklı kentlerinden profesyonel ve amatör fotoğrafçıların katıldı. 4 gün sürecek yarışmada dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecek.
Yarışma için Mardin'de bulunan fotoğrafçılar, kentin tarihi mekânlarını, unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını ve yaşayan eski ustaları çekerek fotoğrafladıkları görüldü.
Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Vali Mustafa Yaman, daha önceki yıllarda da bu tür yarışmaların düzenlendiğini, ancak bu sene kurumsal hale getirmek istediklerini kaydetti.
Yarışmanın Mardin için bir kaç açıdan önemli olduğunu belirten Yaman, şunları söyledi: “Bu şehrin morale ihtiyacı vardı, o morali aşılıyoruz. Mardin'i fotoğraf sanatçısı gözüyle Türkiye'ye ve dünyaya tanıtmak istiyoruz. Mardin'de ki turizmcilerin beklentisiydi bu tür etkinlikler ve bunu gerçekleştirmek istedik.”
Vali Yaman, yarışmaya katılan fotoğraf sanatçılarına başarılar diledi./ilkha
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3418     EURO 6.0636     IMKB 91136     ALTIN 213,645