Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Mardin'de 'Kitap Okuma' yarışması

Mardin’de düzenlenen ‘Kitap Okuma’ yarışmasının il finali yapıldı. Finalde dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

18 Nisan 2017 Salı 11:14 < BÖLGE
Mardin’de düzenlenen ‘Kitap Okuma’ yarışmasının il finali yapıldı. Finalde dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
Mardin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Hedefe Doğru 4 Başlık 7 Adım” projesi kapsamında ‘Liseler Arası Kitap Okuma’ yarışması düzenledi. Mardin merkez ve ilçelerinde düzenlenen yarışmanın il finali de yapıldı.
Yarışma finaline Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı’nın yanı sıra Milli Eğitim Müdürlüğü Orta Öğretim Şube Müdürü Hüseyin Akdağ ve öğretmenler de katıldılar.
Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hizmet binasında gerçekleşen yarışmada öğrenciler okudukları kitaplardan teste tabi tutuldu. Sorulara en çok doğruyu cevap veren öğrenciler, dereceye girmeye hak kazandı.
Yarışmada Kızıltepe İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Abdulkadir Gülsever birinci, Midyat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Yasemin Turan ikinci ve Artuklu Mardin Fen Lisesi Öğrencisi Elif Boğa üçüncü oldu. Yarışma sonunda öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.
Projeler ile başarı kaydettiklerini anlatan Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, “Milli Eğitim Müdürlüğümüz kahramanları unutturmamak ve milletin vatanına olan sevdasını her zaman hatırlatmak adına projeler yapmaktadır. Bu projelerden birisi de ‘Hedefe Doğru 4 Başlık 7 Adım’ projesidir. Burada öğrencilerimiz milli birlik ve kahramanlığı içeren çeşitli kitaplar okudular. Bizler öğrencilerimizi bu kitaplardan test ettik. Başarılı olan öğrencilerimizi ise ödüllendirdik. İnanıyoruz ki bu bilinç yapacağımız çalışmalarla nesilden nesile giderek büyüyecek.” dedi.
Yarışmanın sonunda Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencileri makamında ağırlayarak sertifikalarını takdim etti./ilkha
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3634     EURO 6.0879     IMKB 90652     ALTIN 214,739