Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

MEB Müsteşar yardımcısı Demirci Nusaybin’de incelemelerde bulundu

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci, Mardin Merkez ve Nusaybin İlçesinde yürütülen eğitim öğretim faaliyetlerini yerinde incelemek üzere Mardin’i ziyaret etti.

20 Ağustos 2017 Pazar 16:08 < EĞİTİM
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci, Mardin Merkez ve Nusaybin İlçesinde yürütülen eğitim öğretim faaliyetlerini yerinde incelemek üzere Mardin’i ziyaret etti.
Demirci, 2015 - 2016 eğitim öğretim yılında yaşanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle kesintiye uğrayan eğitim faaliyetlerini tamamlamak üzere uygulanan telafi programları başta olmak üzere ilçelerdeki TEOG başarı durumları, yeni açılan okulların durumu, Nusaybin başta olmak üzere il genelinde inşaatları ve bakım - onarım çalışmaları devam eden okulların durumlarını incelemek üzere Mardin’i ziyaret etti.
İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı Mardin’de yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri hakkında Demirci’ye brifing verdi.
Demirci ve il Milli Eğitim Müdürü Sarı ile Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman ve Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ergün Baysal’ı makamlarında ziyaret ettiler.
Nusaybin Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin’i ziyaretinden sonra Müsteşar Yardımcısı Demirci, Nusaybin’de görev yapan okul yöneticileri ile bir araya geldi.
15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulunda okul yöneticilerine seslenen Demirci şöyle konuştu:
“Bulunduğunuz makamların sorumluluğu çok ağır çünkü insan yetiştiriyorsunuz. Çok ağır ve meşakkatli bir iş yürütüyorsunuz. Hesaba çekilmek açışından da en ağır mesleğin vebalini üzerinizde taşıyorsunuz. Öğrencilerimize; öfkeyi, kini, nefreti değil, bilgiyi, aklı, izanı, irfan şuurunu vermeliyiz.
Bulunduğunuz makamları sorun üreten makamlar haline değil çözüm üreten makamlar haline dönüştürmelisiniz. Bardağın boş tarafından çok dolu tarafına kanalize edecek mekanizmalar geliştirmelisiniz.
Bu coğrafyanın farkında olmalıyız. Bu güzellikleri fark etmeliyiz. Bu coğrafyadaki sıkıntıları çözebilecek sihirli bir asa varsa o da eğitimdir. Bunun içindir ki eğitimi hayatın merkezine almalıyız.
Eğitimi çocuğa sadece bilgilerin yüklendiği bir alan olarak görmemeliyiz. Bilgi vermenin yanında çocuğa sağlıklı bir şekilde sosyal, kültürel alanları oluşturmamız gerekir. Bu saiklerle ilinizde yapılan hizmet ve çalışmalardan dolayı Sayın İl Müdürümüz Yakup Sarı başta olmak üzere hepinizi tebrik ediyorum. Bakanlığımızın ilinizde yapılan yatırımları artarak devam edecektir."

DÖVİZ KURLARI
USD 5.3279     EURO 6.0542     IMKB 98455     ALTIN 219,818