Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Misak-ı Milli Bilim Olimpiyatında il birincisi oldu

Geleneksel Ortaokullar arası Aziz Sancar Bilim Olimpiyatlarının il finalinde Misak-ı Milli Ortaokulu il birincisi oldu.

28 Mayıs 2018 Pazartesi 13:19 < EĞİTİM
Geleneksel Ortaokullar arası Aziz Sancar Bilim Olimpiyatlarının il finalinde Misak-ı Milli Ortaokulu il birincisi oldu.
İlçede yapılan Aziz Sancar Bilim Olimpiyatlarında ilçe birincisi olan Nusaybin Misak-ı Milli Ortaokulu, ilde 10 ilçenin birincileriyle yarıştı.  Misak-ı Milli Ortaokulu öğrencileri yarışmada Mardin İl birincisi olarak büyük başarı gösterdi.
Yarışma sonrası öğrencilere çeşitli ödüller verildi.
Yarışmayla ilgili bilgi veren Misak-ı Milli Ortaokulu Müdürü Selman Yavuz:
“Bölgedeki bütün olumsuzluklardan en çok etkilen okulumuzun yapımından, günümüze kadar 3 defa yakılıp çok büyük tahribat olan Nusaybin 'in en kırsal ve en kalabalık okulu olarak Öğretmen- Öğrenci - Veli işbirliği içerisinde el ele vererek daha aydınlık yarınlar için bütün katkılara açık bir çalışma yaparak bu olumsuzlukları geride bıraktık. İnat ettik ve bu başarıyı ilçemize kazandırdık.
Nobel Kimya Ödülüne layık görülen Mardinli Prof. Dr. Aziz Sancar'ın başarısını ifade etmek ve bu tür başarılarla ilgili farkındalık yaratmak amacıyla organize edilen Aziz Sancar Bilim Olimpiyatlarının il finali yapıldı. Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından hazırlanan "Hedefe Doğru 4 Başlık 7 Adım Projesi" kapsamında düzenlenen 3. Geleneksel Ortaokullar Arası Aziz Sancar Bilim Olimpiyatları'nın il finali Mardin Aziz Sancar Anadolu Lisesi salonunda gerçekleştirildi. İl finaline 3'er gruplar halinde 10 ilçenin birincileri katıldığı yarışmada Nusaybin Misak-ı Milli Ortaokulu il birincisi oldu.
Aziz Sancar Bilim Olimpiyatları, Sabrın, çalışkanlığın ve azmin bunun sonucunda da başarının timsali olan Prof. Dr. Aziz Sancar gençlerimize ilham kaynağı oldu. Emeği geçenlere teşekkür eder öğrenci ve öğretmenlerimi tebrik ediyorum.”


DÖVİZ KURLARI
USD 5.3393     EURO 6.0673     IMKB 99272     ALTIN 219,346