Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Müftü Vekili Yıldırım'dan Bayram Mesajı ve Bayram Namazı hatırlatması

Nusaybin Müftü vekili Abdurrahim Yıldırım, Ramazan Bayramı vesilesi ile bir mesaj yayımlayarak Bayram Namazı Bayram Namazı hakkında da duyuru yaptı.

14 Haziran 2018 Perşembe 17:01 < DUYURU
Nusaybin Müftü vekili Abdurrahim Yıldırım, Ramazan Bayramı vesilesi ile bir mesaj yayımlayarak Bayram Namazı Bayram Namazı hakkında da duyuru yaptı.
Mesajında:
"Mübarek Ramazan Bayramına bizleri kavuşturan Yüce Rabb'imize sonsuz ham ve senalar olsun. İnsanlığımızı ve Müslümanlığımızı kendisine borçlu olduğumuz hayat rehberimiz Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)'e salat ve selam olsun.
Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem azabından kurtuluş olarak tanımlanan mübarek Ramazan Ayı'nı geride bırakmanın üzüntüsü ile beraber bu hüzne merhem olan bayramı karşılamanın sevinç ve heyecanı içindeyiz. Müslümanlık bilincinin sosyal hayata yansımasının en büyük göstergelerinden birisi, şüphesiz bayramlarımızdır. 
Bayram hem sevinmek, hem de sevindirmektir. 
Bayram, mutlu edebildiğimiz ve sevindirebildiğimiz oranda bayramdır.
Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi, saygı ve dayanışmanın kuvvetlendiği, dargınlıkların unutulduğu, barış ve hoşgörünün egemen olduğu; dini ve milli hislerin coştuğu günleridir. 
Bayramlar başta anne, baba, eş ve çocuklarımızla akraba ve komşularımız olmak üzere kimsesiz, yaşlı, hasta, yetim, gözü yaşlı ve yalnızları da araştırıp sevindirmeyi bir Müslüman sorumluluğu olarak gördüğümüz ve mutluluğu her kesime yaydığımız ferahlık günleridir. 
Bayramlar bizlere insan olmanın sorumluluklarını hatırlatan sevgi, saygı, dayanışma, yardımlaşma, vefa ve sevinç günleridir.  
Ayrıca Bayram Namazının saat 05:38’de kılınacağını hatırlatan Yıldırım, mesajını şöyle tamamladı:
Bu vesile ile değerli Nusaybin halkının mübarek Ramazan Bayramını Kutlar; bayramın bütün vatandaşlarımıza, aziz milletimize ve İslam âlemine hayırlı ve mübarek olmasını, insanlığın barış ve hidayetine vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ederim."
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3393     EURO 6.0673     IMKB 99272     ALTIN 219,346