Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

NESO Başkanı Bilge'den Bakanlığa 'Alt yapı' mektubu

Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası (NESO) Başkanı Abdulğani Bilge, Alt yapı sorunlarıyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığına mektup gönderdi.

09 Ekim 2017 Pazartesi 17:56 < GÜNCEL
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası (NESO) Başkanı Abdulğani Bilge, Alt yapı sorunlarıyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığına mektup gönderdi.
Bilge tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt yapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne gönderilen mektupta ilçedeki alt yapı sorunları ve yapılması gerekenler konusunda talepler iletildi.
Bilge’nin Bakanlığa gönderdiği mektup şöyle:
“Nusaybin İlçemizin alt yapı çalışmaları ve TOKİ çalışmaları uzun süredir devam etmektedir. Nusaybin halkı olarak ilçemizin standart yaşam koşullarına sahip olması ve daha güzel yaşanabilir bir ilçe olması için alt yapı ve yollarının yapılması elzemdir.
Şuan ilçemizde yapılan alt yapı çalışmaları düzensiz ve yetersizdir. Çalışmalar eksik, ağır yapıldığından dolayı ilçe halkı ve esnafımızın maddi ve manevi zararına sebebiyet vermektedir. İlçemiz yıllardır turizme hizmet etmekte olup ekonomiye ciddi katkılar sağlarken yapılan eksik çalışmalardan etkilenmektedir. İlçemizin turizme ve ekonomiye katkı sağlayabilmesi adına İlçemizin genelinde yapılan kanalizasyon, içme suyu hatları ve asfaltlama çalışmaları en kısa sürede yapılmalıdır. Önümüzdeki beş-on yıl için ilçemizin ihtiyaçlarını karşılanması adına Halen yapımı devam eden altyapı çalışmalarına doğal gaz ve enerji hatlarının da dahil edilmesi bu fırsatları en iyi şekilde değerlendirilmesini, ilçemize artı değer ve prestij verecektir. Bu hizmetlerin ilçemizde yapılmasını talep ediyoruz. 
Gereğinin yapılmasını saygılarımızla arz ederiz.”
8734 defa okundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7795     EURO 5.5963     IMKB 93836     ALTIN 188,952