• taşhan avm
  • taç perde
  • fuar son

NESO Başkanı Ömer Özel'den Trump ve dolara tepki

Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası (NESO) Başkanı Ömer Özel, dolar kurunun yükselmesine tepki olarak ABD dolarını yırttı.

  • 13 Ağustos 2018 16:46
  • A
  • A
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası (NESO Başkanı Ömer Özel, dolar kurunun yükselmesine tepki olarak ABD dolarını yırttı.
NESO Başkanı Özel'de oda binasında yaptığı açıklamada, ABD tarafından Türkiye'de oynanan oyunları yakından gördüklerini belirtti.
Açıklamasından ABD ve ABD başkanı Trump'a tepki gösteren Özel: "Nusaybin esnafı olarak son günlerde Türkiye'miz üzerinde oynanan oyunlara şiddetle karşı durmaktayız. 15 Temmuz darbe girişiminde millet olarak dimdik durduk şimdi de ekonomi darbesi karşısında dimdik duracağız" dedi.
Nusaybin esnafını dolara karşı birleşmeye ve dik durmaya davet eden Özel, Türkiye'de iş yerlerinde dolarla alış verişin yasaklanması gerektiğini ve esnafa ait iş yeri kiralarının TL üzerinden ödenmesini istedi. 
Özel açıklamasını şöyle sürdürdü: "Netice itibariyle bu Türkiye meselesidir, değerlerimize sahip çıkma zamanıdır. Bu süreçte halkımızdan, esnaflarımızdan ve diğer STK'lardan da aynı desteği bekliyoruz. Çünkü bu bir memleket meselesidir. Vatandaşlarımızın özellikle bu kritik süreçte dövize karşı mesafeli duruşu, ülke ekonomisi açısından bu kadar önemli olduğu kadar bu kampanyanın yaygınlaştırılması için tüm halkımıza esnaflarımıza da görev düşüyor. ABD ve ABD başkanı Trump'ı ülkemize karşı yapıcı olmayan tutumlarını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz."
Başkan Özel konuşmasından sonra masasında bulunan bir miktar doları yırttı.