Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybin - Koruköy’de 2 kişi gözaltına alındı

Mardin Valiliği, sokağa çıkma yasağının devam ettiği Nusaybin’e bağlı Koruköy (Xerabêbaba) Mahallesinde 2 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

15 Şubat 2017 Çarşamba 18:04 < ASAYİŞ
Mardin Valiliği, sokağa çıkma yasağının devam ettiği Nusaybin’e bağlı Koruköy (Xerabêbaba) Mahallesinde 2 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.
Mardin Valiliği tarafından yapılan açıklama şöyle:
“Bornova 2 nci J. Komd Tug. K.lığı, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce müşterek olarak Nusaybinİlçesi; Büyükkardeş, Küçükkardeş, Akarsu, Yavruköy, İladım ve Kuruköy Mahalleleri, Ömerli İlçesi Sulakdere, Aytepe Mahalleri ile Artuklu İlçesi Yardere ve Ahmetli Mahalleleri kırsal alanında faaliyet gösteren PKK/KCK terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek ve arazide gizlenen örgüte ait patlayıcı madde sığınak ve barınakları bulmak, BTÖ mensuplarına yardım ve yataklık eden milis/işbirlikçi şahısları yakalamak maksadıyla, 11 Şubat 2017 - 12 Şubat 2017 tarihleri arasında başlatılan Atmaca-3 Şehit J.Uzm. Çavş. Sezer Aydemir operasyonunda;
Kararlılıkla sürdürülen çalışmalar ve arazi aramaları neticesinde 15/02/2017 günü Nusaybin İlçesi Koruköy Mahallesinde; içerisinde tuvalet, yaşam odası ve eğitim/konferans yapmak üzere hazırlanmış 1 adet oda bulunan 20 metrekarelik yeraltı sığınağı bulunmuş, sığınak içerisinde çok miktarda yaşam ve eğitim malzemesi ele geçirilmiştir. Ayrıca, yürütülen operasyonlar kapsamında 2 şahıs hakkında işlem başlatılmıştır.
Terörle mücadele kapsamında güvenlik güçlerimizce yürütülen operasyonların kararlıkla devam edeceği, kamuoyuna saygı ile duyurulur.”
6271 defa okundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 4.0982     EURO 4.9884     IMKB 107339     ALTIN 173,974