Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybin Ak Parti’de Doğru görevini Özel’e devretti

Ak Parti Nusaybin ilçe başkanlığına görevlendirilen Mehmet Latif Özel, eski Başkan Osman Doğru’dan görevi devir alarak resmen görevine başladı.

17 Aralık 2016 Cumartesi 14:40 < POLİTİKA
Nusaybinim Haber Servisi
Ak Parti Nusaybin ilçe başkanlığına görevlendirilen Mehmet Latif Özel, eski Başkan Osman Doğru’dan görevi devir alarak resmen görevine başladı.
Başkan Özel’in aşireti, ailesi, Ak Partililer ve bir grup Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi tarafından Mardin Havalimanında karşılandı. Beraberindeki Ak Parti Milletvekilleri Mehmet Metiner ve Orhan Miroğlu ile Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ali Dündar ile Havalimanına gelen Özel ilk tebrikleri burada kabul etti.

-AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI ZİYARET EDİLDİ
Havalimanında kendisini karşılamaya gelenlerle birlikte AK Parti Mardin İl Başkanlığını ziyaret eden Başkan Özel, burada partililerle bir araya geldi.
Partililere hitap eden Ak Parti İl Başkanı Dündar, Nusaybin ilçe başkanlığı için yapılan mülakattan sonra Genel Merkezin takdirleriyle Derik ve Nusaybin ilçe başkanlarının atandığını söyledi.
Ak Parti Nusaybin ilçe başkanı olarak Mehmet Latif Özel’in görevlendirildiğini ifade eden Başkan Dündar: “Mehmet Latif Özel’e Nusaybin’de başarılar diliyorum. Umut ediyorum ki Ak Parti misyonun, Ak Parti siyasetinin en güzel şekilde kendi ilçelerinde göstereceklerdir. Mardin Ak Parti teşkilatı olarak hep beraber biz bu davanın ulaşabileceği en üst seviyeye ulaşması için yoğun çaba içerisinde olacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

-ÖZEL: HALKIMIIN HİZMETKÂRI OLMA ŞİARIYLA ÇALIŞACAĞIZ
Ak Parti il başkanı Dündar’dan sonra konuşan Nusaybin ilçe başkanı Özel, kendisini bu kutsal göreve layık gören Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım ile ve genel merkez teşkilat başkanlığındaki tüm yetkililere teşekkür etti.
“Bu kutlu davada ilçe başkanlığı gibi önemli bir görevi bizlere nasip eden Yüce Rabbime sonsuz hamd-u senalar olsun” diyen Özel konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Kuruluşundan bu yana zaferden zafere koşan, milletimizin gönlünde taht kurmuş bu erdemliler hareketinin bir sancaktarı olmaktan şeref ve onur duyuyorum. Allah’ın izni ve sizlerin desteği ile hiçbir küskünlüğe ve dargınlığa mahal vermeden diğer ilçe başkanlığına aday arkadaşlarımla da beraber el ele gönül gönüle vererek, halkımızın hizmetkârı olma şiarı ile zaman mefhumu gözetmeksizin, dur durak bilmeden çalışacağız. Yüklendiğimiz bu kutlu görevin sorumluluk ve azmi ile köy köy, mahalle mahalle, sokak sokak milletimizle hemhal olmaya, gönülleri fethetmeye, çukur siyaseti ile güzel memleketimizi adeta yaşanmaz hale getirenlere inat, doğup büyüdüğümüz bu cennet vatanı yeniden ihya etmek için gecemizi gündüzümüze katmaya geldik. Biliyoruz ki Bu dava rahatını bozanların, milletin derdiyle dertlenip yollara revan olanların, samimi ve hiçbir beklentisi olmadan rızayı ilahi uğruna gece gündüz koşan insanların davası… Ve yine biliyoruz ki bu dava tek beklentisi ağızlardan çıkacak “Allah sizlerden razı olsun” duasını almak için gayret gösterip, en büyük bahtiyarlığı milletin yüzündeki gülümsemede ve mutlulukta yaşayanların davası... Bu dava zulmü alkışlamayanların, zalimi asla sevmeyenlerin, kanayan bir yara gördü mü ciğeri yananların, onu dindirmek için kamçı yiyenlerin davası… Ve nihayetinde bu dava dünyanın neresinde olursa olsun zulme ve haksızlığa uğrayanın yanında saf tutanların davasıdır.
Kurucu genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Eroğan’ın 2001 yılında temellerini attığı bu kutlu hareketin bir neferi olarak güzel ilçemizi 2023 ve 2053 hedeflerine ulaştırmak için var gücümüzle çalışacağız.”
Özel, kendisine desteklerinden dolayı Ak Parti Milletvekilleri Orhan Miroğlu ve Ceyda Bölünmez Çankırı ile İl Başkanı Mehmet Ali Dündar ile il ve ilçe tüm teşkilat üyelerine teşekkür etti.

-BAŞKAN DOĞRU GÖREVİ BAŞKAN ÖZEL’E DEVRETTİ
Mardin’deki programdan sonra Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel, Nusaybin ilçe teşkilatına gelerek görevi devir aldı. İlçe teşkilatına gelişi sırasından eski başkan Osman Doğru, Parti yöneticileri ve bazı ilçe başkan adayları tarafından karşılanan Özel’e başkan Doğru görevi devir etti.
Kendisinin 6 yıl boyunca zor şartlarda Nusaybin ilçe başkanlığını yaptığını ifade eden Doğru: “Çok zor şartlarda 6 yıl boyunca siyaset yaptık. Allaha şükürler olsun gücümüz doğrultusunda partiye katkı sunacak şekilde patimizin ilke ve kurallarını hiçbir zaman incitmeden üstümüze düşen görevi yerine getirdik. İnşallah çıtayı daha da yükselteceksiniz. Partinin ilke ve kurallarına uyduğunuz sürece bir büyüğünüz olarak her zaman gücüm doğrultusunda yanınızda olacağım.
Biz makam, mevki veya başkanlık için bu partiye gönül vermedik. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a olan bağlılığımızdan dolayı bu partiye gönül verdik.  Başkanlık değil sandık görevliliği yap deseler yaparım. Benim için başkanlığın kıymeti yoktur, önemli olan davadır” şeklinde konuştu.
Ak Parti’ye hizmetlerinden dolayı Başkan Osman Doğru ve yönetimine teşekkür eden yeni başkan Mehmet Latif Özel ise: “2011-2016 yıllarında bu zor şartlar arasında yapmış olduğu görevlerden dolayı hem başkanımız hem de yönetimine teşekkür ediyorum.  El ele vererek bu çıtayı daha da yukarılara taşıyacağız. Kimseyi kırmadan kimseye kin gütmeden görev yapacağız. Kesinlikle size söz veriyorum çok şeffaf bir yönetim olacağız. Bu kapı herkese açık olacak. Osman Doğru başkanımın yaptığı hizmetlerin üzerine bir şeyler katarsak ne mutlu bize. Hata yapmış olabiliriz veya hata yaparsak bir büyüğümüz olarak bizi uyarın. Temennimiz kardeşçe bu ilçemizi şuan ki trajedi durumunda çıkarıp daha refah ve huzurlu günler için hep beraber çalışacağız” ifadelerini kullandı.
Daha sonra Başkan Doğru görevini Başkan Özel’e devretti.
Devir teslim töreninden sonra Başkan Özel tarafından Aydınlar Konaklama Tesislerinde yemek verdi.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3418     EURO 6.0636     IMKB 91136     ALTIN 213,645