• ak parti
  • abdulah çoban
  • taşhan avm

Nusaybin Ak Parti'den Miraç Kandili mesajı

AK Parti Nusaybin İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel, Miraç Kandili vesilesiyle kutlama mesajı yayımladı.

  • 13 Nisan 2018 15:45
  • A
  • A
AK Parti Nusaybin İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel, Miraç Kandili vesilesiyle kutlama mesajı yayımladı.
Özel'in mesajı şöyle:
"Tüm hemşerilerimizin Mübarek Miraç Kandilini tebrik eder, Kandilin ülkemize hayırlar getirmesini, İslam Aleminin birlik ve beraberliğine, tüm insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” İfadelerine yer verdi.
Miraç’ın, Peygamberimiz Hz. Muhammet’in (SAV) şahsında, insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufku olduğunu belirterek, Miraç Kandilinin asırlardır coşkuyla kutlandığını ifade eden Başkan ÖZEL, “Mübarek üç ayları idrak ettiğimiz bu günlerde, içinde barındırdığı mübarek gecelerden olan ‘Miraç Kandilini kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Peygamberimiz Hz. Muhammet (SAV) Efendimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufkunu simgeleyen bu gecenin özünde her türlü kötülükten arınma insanlığın yararına değerler üretme, fedakârlık, paylaşma, sorumluluk ve ilahi emirlere teslimiyet göstererek yüce mertebelere erişmek vardır.
Miraç bir yükseliştir, bir hedeftir, hem maddi hem manevi alanda yükselmek çalışmak ve ilerlemekte. Miraç ilimde, ahlakta, sanatta, hukukta, iktisatta, medeni olmada kısacası insanlığa faydalı her alanda başarılı olmaktır. Miraç kötülükten iyiliğe, çirkinlikten güzelliğe, cimrilikten cömertliğe nefretten sevgiye, dağınıklıktan birliğe, ulaşmayı başarmaktır. Bu mübarek gecede yüce dinimiz İslam’ın ‘yaratılanı severiz yaratandan ötürü’ prensibini hatırlayıp gönül kapılarımızı herkese açarak, sevgi, saygı ve hoş görü ortamının kurulmasına, birlik beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret göstermeliyiz. Tüm hemşerilerimin Mübarek Miraç Kandilini tebrik eder, İlçemize ülkemize hayırlar getirmesini, İslam Aleminin birlik ve beraberliğine, tüm insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi