Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybin Belediyesinden Engelliler Günü programı

Nusaybin Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle etkinlik düzenledi.

03 Aralık 2016 Cumartesi 17:15 < GÜNCEL
Nusaybinim.com Haber Servisi
Nusaybin Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle etkinlik düzenledi.
Nusaybin Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Biriminde Sosyal Hizmet Uzmanı ile Kemal Gözü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Mitanni Kültür Merkezinde "Engel Tanimayız!" projesi kapsamında yapılan etkinliğe, ilçede faaliyet gösteren 4 Rehabilitasyon Merkezinde eğitim görev 140 öğrenci ve aileleri ile kaynaştırma öğrencileri katıldı. 
Kemal Gözü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin folklor gösterisiyle başlayan etkinlikte engelli öğrenciler de eşlik ederek halay çekti. Müzik dinletisinden sonra Nusaybin Belediyesi Özel Kalem Müdürü Merve Erciyas, engelli çocuklarla birlikte pasta kesti. 
Etkinlik, bez boyamasıyla sona erdi. 
Bu arada veliler ve rehabilitasyon merkezleri yöneticileri engelliler günü etkinliği için Nusaybin Belediyesine teşekkür etti. 
Engellilerin evlere hapsedilmemesi ve toplumla barışık bireyler olması için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini Haluk Akyüz: “Engellilerin sevgiye ihtiyaçları var. Sadece bir gün değil sürekli onların yanında olmamız gerekir. Onları etiketleyip evlere hapsetmek yerine onların toplumda bizler gibi yer almasına katkı yapmamız gerekiyor. Engellilere yönelik etkinliklerin sadece bir günle sınırlı kalmamasını diliyorum. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenleri kutluyorum.” dedi. 
Geçmişte benzer etkinlikleri Rehabilitasyon merkezlerinin yaptığını aktaran Yunus Kaplan ise resmi kurumlar olarak yapılan ilk etkinlik olduğunu söyledi. Çocuklar ve aileleri için farklı ve güzel bir etkinlik olduğunu kaydeden Kaplan: “Sadece bugün değil tüm zamanlarda bu çocukların farkına varıp güzel duygular içerisinde bu çocuk ve bireylere yaklaşılması gerekir. Sevgiden başka bir beklentimiz yok” ifadelerini kullandı. 
Engellilere yönelik yapılan etkinliğe Belediye Başkanlığı Özel Kale Müdürü Merve Erciyas, Yazı İşleri Müdürü Fahrettin Aktaş, Kültür Müdürü Kemal Aslan, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Hayriye Aşar Vural ve Belediye Personelleri de katılarak engellilerin sevincine ortak oldu.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3636     EURO 6.1132     IMKB 94921     ALTIN 222,790