Nusaybin Çağ Çağ Sulama Birliği seçimi yapıldı

Nusaybin ilçesinde yapılan Çağ Çağ Sulama Birliği seçiminde başkan Nizar Aslan beşinci kez başkan seçildi.

09 Ocak 2017 Pazartesi 15:57 < GÜNCEL
Nusaybinim Haber Servisi
Nusaybin ilçesinde yapılan Çağ Çağ Sulama Birliği seçiminde başkan Nizar Aslan beşinci kez başkan seçildi.
Çağ Çağ Sulama Birliği binasında yapılan seçim, Divan başkanlığının seçimiyle başladı. DSİ 10. Bölge Müdürlüğü görevlisi Oktay Kılıç ve Birlik Müdürü Metin Mehmetoğlu gözetiminde yapılan seçimde Başkan Aslan yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Mali ve İdari raporların ibrasından konuşmalar yapıldı.
Kongreye katılan Ak Parti ilçe başkanı Mehmet Latif Özel, kongrenin hayırlara vesile olması dileğinde bulundu.
Ak Parti olarak her zaman çiftçinin yanında olduklarını ve yapılan reformları anlatan Özel: “Öncelikli olarak Çağ çağ Sulama kanalının onarımı için yönetimle birlikte gerekli girişimleri yapacağız. Kanallar onarılarak aynı zamanda boşa giden yüzde 70’e varan su kaybını önlemeyi hedefliyoruz. 35 kilometrelik su kanalı onarımı için en kısa sürede Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu TKDK) ile irtibata geçeceğiz” dedi.
Kendisinin de bir çiftçi olduğunu, Nusaybin başta olmak üzere tüm bölge çiftçilerinin sorunlarını yakından bildiğini ifade eden Özel konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Ak Parti Nusaybin teşkilatı olarak Çağ Çağ Sulama Birliği ve çiftçilerimizin yapacağı her türlü çalışmaya katkı sunacağız. Özellikle çiftçilerimizin elektrik şirketi ile yaşadığı ve hesapların bloke edilerek ödemeler konusunda çiftçilerimizin mağduriyetinin giderilmesi için yönetimimizle birlikte çaba göstereceğiz.”
Konuşmalardan sonra seçime geçildi. Seçime tek aday olarak giren Nizar Aslan tüm delegelerin oylarını alarak 5’inci kez başkan seçildi. Seçim sonrası başkan Aslan delegelere teşekkür etti.
Ak Parti ilçe Başkanı Özel ve yöneticilerin kongereye katılımdan dolayı memnun olduklarını ifade eden Başkan Aslan, Ak Parti ilçe başkanı Özel ve yönetiminin desteğiyle Nusaybin çiftçisi ve Sulama kanalları sorunlarını hükümet nezdinde çözülmesi için destek isteyeceklerini ifade etti. 
Çağ Çağ Sulama Birliği yönetimi şöyle oluştu: Başkan: Nizar Aslan, Yönetim: Hüseyin Coşkun, Şeyhmus Yiğit, Hüseyin Aydın, İsmet Akalp. Denetim Kurulu: Serdar Serhanoğlu, Kemal Yıldırım, Bahattin Aslan

10470 defa okundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7275     EURO 5.4833     IMKB 95057     ALTIN 192,737