Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybin HDP'den gözaltılara tepki açıklaması

HDP Nusaybin ilçe yönetimi, son günlerde HDP ve DBP yöneticilerinin gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

16 Ekim 2016 Pazar 13:28 < POLİTİKA
Nusaybinim.com Haber Servisi
HDP Nusaybin ilçe yönetimi, son günlerde HDP ve DBP yöneticilerinin gözaltına alınmasına tepki gösterdi.
HDP Nusaybin İlçe Eş Başkanı Ferhat Kut tarafından yapılan açıklama şöyle:
“Son zamanlarda Türkiye’de her gün farklı bir yönetim biçimiyle yüz yüze kalıyoruz. Her gün başka bir zulüm baskı uygulamasıyla karşılaşıyoruz. 1990 yılında Kürt siyasi partileri kurulduğundan bu güne kadar ona varan siyasi partimiz kapatıldı, başkan ve yöneticileri, siyasetçilerimizi, gönüllü çalışanlarımızı soyut gerekçelerle yakalayıp işkencelerden geçirilip haksız yere zindanlarda tuttular.
Özelikle bölgemizde yaşanan çatışmaların şiddetlenmesiyle paralel HDP – DBP partilerimize ve bileşenlerimize yönelik baskılarda artmakta yönetici çalışan ve üyelerine keyfi göz altılarda artış yaşanmaktadır. 
Son bir kaç günde 7 il 30 ilçede 300’ün üzerinde arkadaşımız gözaltına alınmış ve hala gözaltında tutuluyorlar ve operasyonlar bu güne kadar da devam etmektedirler.
Bizler her zaman dediğimiz gibi işkence, gözaltı ve tutuklamalar çözüm değildir. Bununla bir yere varılsaydı geçtiğimiz 20 – 30 yılda binlerce partilinin yöneticinin tutuklamalarıyla olurdu. Türkiye’de son zamanlarda AKP hükümeti darbeyi karşı darbe yöntemiyle bütün muhalefeti sindirmeye, baskı altına almaya çalışıyor. Yöntem yanlış, yanlış olduğu gibi aynı zamanda bir o kadar da tehlikelidir. İnsanları potansiyel olarak suçlu görürseniz insanları kaybeder duygularda ayrışmayı yaratırsınız. Her zamandan fazla demokrasiye insan hak ve hürriyetine, hukuka, adalete ihtiyaç vardır. Yazılı ve görsel medyanın karartılması, eğitim emekçilerinin görevlerine son verilmesi, keyfi siyasi operasyonların yapılması, eşitlik ilkesi ve demokrasiye darbe yapmaktır. Derhal keyfi, siyasi operasyonlara son verilmeli, gözaltında tutulan bütün arkadaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını istiyoruz.”
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3470     EURO 6.0955     IMKB 98454     ALTIN 220,926