Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybin HDP'den 'Kent merkezindeki arbede' açıklaması

HDP Nusaybin ilçe teşkilatı, ilçe merkezinde 'park' nedeniyle polis ile sürücü arasında çıkan arbede nedeniyle açıklama yaptı.

14 Kasım 2017 Salı 00:21 < GÜNCEL
Nusaybinim Haber Servisi
HDP Nusaybin ilçe teşkilatı, ilçe merkezinde 'park' nedeniyle polis ile sürücü arasında çıkan arbede nedeniyle açıklama yaptı.
HDP Nusaybin İlçe Başkanı Ferhat Kut tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:
"Bildiğiniz gibi bu gün çarşı merkezinde bir yurttaş ile sözde şehrin asayişine huzurunu ve yurttaş can ve mal güvenliğini sağlamayla görevli bazı polisler arasında arbede (kavga) yaşandı ve o sivil savunmasız yurttaş çarşı ortasında düvülerek gözaltına alındı.
Doğal olarak Nusaybin halkı buna razı gelmedi demokratik tepkisini ortaya koydu ve yurttaşlık görevini yerine getirdi. Daha önce de kaçakçılar pasajlarında benzer bir tartışma yaşanmıştı. Bu tür olumsuz olaylar halkı derinden üzmüştür. Halkın huzur ortamını bozmaya yönelik her türlü yaklaşımdan uzak durulması gerektiğinin, dışlayıcı değil kucaklayıcı bir tavır sergilenmelidir. Şimdi bir siyasi parti yöneticisi ve halktan biri olarak Nusaybin mülki amirlerine, savcılarına soruyorum! Siz bu tür olayları tasvip ediyormusunuz? bu kabul edilemez tavır ve davranışlara karşı her hangi bir soruşturma başlattınızmı? yoksa bu olayı yapan polisleri tavırlarından dolayı kabul edilemez hareketlerinden dolayı herhangi bir ceza düşünülüyormu? Başta ilçenin mülki amiri Kaymakam beyden sonra Nusaybin Emniyet Müdüründen ve cesaretli olan Cumhuriyet Savcılardan mutlaka bunun cevabını bekliyorum. HDP Nusaybin Eşbaşkanı Ferhat Kut."
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3677     EURO 6.0933     IMKB 90695     ALTIN 214,050