• ak parti
  • abdulah çoban
  • taşhan avm

Nusaybin HEM'de 5 ayrı kursta sertifika heyecanı yaşandı

Nusaybin Halk Eğitim Merkezinde (HEM) 5 ayrı kursa katılan kursiyerlere sertifikaları verildi.

  • 16 Şubat 2018 09:18
  • A
  • A
Arif Altunkaynak - Nusaybinim
Nusaybin Halk Eğitim Merkezinde (HEM) 5 ayrı kursa katılan kursiyerlere sertifikaları verildi.
HEM Konferans salonunda yapılan sertifika töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra konuşan Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal, sertifika alacak kursiyerleri tebrik etti.
Bir buçuk yıldır Nusaybin Belediye Başkanlığına da vekâlet ettiğini hatırlatan Kaymakam Baysal: "Bu süre içerisinde sadece kaymakamlık olarak değil belediye başkanlığı olarak da imkânlarımızı vatandaşlarımızın rahat bir şekilde hizmetlere erişiminde, var olan hizmetlerin kalitesinin artırılmasında belediyemizin imkânlarını sunuyoruz. Üşenmeyip bu kurslara katılan kursiyerlerimize aldıkları belgelerin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin de yaptığı konuşmasında, en çok iş arkadaşı ve paydaşı olan kurumunun Milli Eğitim olduğunu belirterek, Halk Eğitim Merkezinin Milli Eğitimin can damarı olduğunu söyledi. Çetin, Mardin ilçeleri arasından en başarılı ilçe ve en çok kursu olan Halk Eğitim Merkezinin Nusaybin olduğunu ifade etti.
Kurslar ve sertifika töreni hakkında konuşan Nusaybin Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Şafak Kavak, HEM olarak amaçlarının, vatandaşların bilgi ve becerisini artırmak, gelişmiş ülkelerin seviyesine ulaşmada onlara katkı sunmak, kurslarla sorunlara çözüm bulmak amacıyla çeşitli kurslar açtıklarını belirtti.
Özellikle fırsat eşitliğine katkıda bulunmak için vatandaşların ihtiyaç duyduğu her alanda yaş gözetmeksizin çeşitli kurslar açtıklarını kaydeden Kavak: "Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan okuma yazma seferberliği çerçevesinde bir öğrenci dahi olsa kurs açıyoruz. Bu seferberliği sonuna kadar destekliyoruz" dedi.
Konuşmalardan sonra Okuma - yazma, Orantasyon, Ücretli öğretmenlere özel eğitim uygulamaları, Kalorifer ve Okul servis şoförlerine, Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Baysal tarafından sertifika verildi. Baysal, Okuma - yazma kursunu tamamlayarak sertifika alan bazı kursiyerlere kitap hediye etme sözü verdi.