Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybin Kız Anadolu İHL, Mardin 2'incisi oldu

Nusaybin’de iki lise öğrencileri Mardin’de yapılan kitap okuma yarışmalarında başarı elde etti. Nusaybin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri okul olarak 2.ci olurken, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinden bir 8.ci oldu.

15 Ocak 2017 Pazar 11:00 < EĞİTİM
Nusaybinim Eğitim Servisi
Nusaybin’de iki lise öğrencileri Mardin’de yapılan kitap okuma yarışmalarında başrı elde erti. Nusaybin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri okul olarak 2.ci olurken, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinden bir 8.ci oldu.
Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Osman Nuri Topbaş’ın ‘Bizim Medeniyetimiz’ isimli kitabıyla ilgili yarışmanın ödül töreni Artuklu Atatürk Kültür Merkezinde yapıldı. Nusaybin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi "Genç Sesler" ilahi korosuyla başlayan törende dereceye giren okul ve öğrencilere çeşitli ödüller verildi.
10 ilçede faaliyet gösteren 90 liseden Bin 600 öğrencinin katıldığı yarışmada Nusaybin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri en çok ilk 20 ve 50 sıralamasına girerek ilçe 1’incisi ve Mardin 2’incisi, Nusaybin Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Merve Aydoğdu ise ferdi olarak 8’incisi oldu.
Yarışmada başarılı olan öğrencilere çeşitli ödüller verilirken, okulların öğretmen ve okul müdürlerine ise İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı tarafından plaket verildi.

-MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÇETİN, ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN VE İDRECİLERİ TEBRİK ETTİ
Nusaybin Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Kitap okuma yarışmasında Nusaybin'i ilde temsil ederek başarılı olan öğrenci, öğretmen ve okul idarecilerini tebrik etti. Öğrencilerin başarısından dolayı gurur duyduklarını ifade eden Çetin, bu başarının kitap okuma gibi yarışma olmada olması kendilerini ayrıca sevindirdiğini söyledi.
Çetin, Nusaybin Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okullarda başlattıkları kitap okuma saatlerine devam ettiklerini sözlerine ekledi.


DÖVİZ KURLARI
USD 5.3677     EURO 6.0933     IMKB 90695     ALTIN 214,050