• ak parti
  • abdulah çoban
  • taşhan avm

Nusaybin Kız Anadolu İHL öğrencilerine en iyi imkânı sunuyor

Nusaybin kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine güzel bir gelecek sunmak için her türlü imkânı sağlıyor. Okul, YGS ve LYS’de Türkiye 61.si çıkararak başarısını bir kez daha kanıtladı.

  • 19 Temmuz 2017 18:55
  • A
  • A
İrem Yıldız / Nusaybinim Gazetesi
Nusaybin kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine güzel bir gelecek sunmak için her türlü imkânı sağlıyor. Okul, YGS ve LYS’de Türkiye 61.si çıkararak başarısını bir kez daha kanıtladı.
TEOG sınavında başarılı olan öğrencilerin tercih işlemleri devam ediyor. Nusaybin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, okullarına yerleşecek öğrenciler için sundukları imkânları açıkladı.
Okul müdürü Abdurrahim Işık, kuruldukları günden buyana başarı çıtalarının sürekli yükseldiğini, Türkiye' de 61. olan öğrencileri Rüveyda Fidan’ın hiçbir kurs veya dershaneye gitmeden okulları bünyesindeki kaliteli öğretmenler ve eğitim sayesinde bu başarıyı elde ettiğini dile getirdi.
Öğretmen ve öğrencilerinin yerel ve ulusal düzeyde her türlü sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katıldığını ve güzel başarılar elde ettiğini kaydeden Işık: “İdareci, öğretmen, öğrenci ve velileri ile bütünleşip ortak akıl yürüten bir yönetim anlayışı ile ve okulumuz için mesai gözetmeksizin canla başla çalışan dinamik eğitim kadromuzla eğitim öğretime tüm hızımızla devam ediyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için buradayız” ifadelerini kullandı. 

-YERLEŞECEK ÖĞRENCİLERİN BAŞARI VE PUANLARINA GÖRE ÖDÜL İMKÂNI
Nusaybin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi kayıt için sınırlı sayıda kontenjan ayırdı. Taşımalı eğitim öğrencilerine ücretsiz yemek ve servis imkânı sağlanacak.
320 ve üzeri puanla kaydolan öğrencilere hafta içi her gün ücretsiz öğle yemeği verilecek. 350 ve üzeri puanla kaydolanlara 150 TL kırtasiye yardımı, 400 ve üzeri puanla kaydolan öğrencilere 200 TL kırtasiye yardımı yapılacaktır. 430 ve üzeri puanla kaydolan öğrencilere ücretsiz servis imkânı sunulacaktır.