Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybin Meslek Yüksekokulu en yüksek puanla öğrenci aldı

2014 yılda öğrenci alımına başlayan Mardin Artuklu Üniversitesi Nusaybin Meslek Yüksekokulu uygulamalı İngilizce çevirmenlik program, 2015 yılından devlet üniversiteleri arasında en yüksek taban ve tavan puan ile öğrenci alarak büyük bir başarıya imza attı.

12 Ağustos 2017 Cumartesi 16:20 < EĞİTİM
2014 yılda öğrenci alımına başlayan Mardin Artuklu Üniversitesi Nusaybin Meslek Yüksekokulu uygulamalı İngilizce çevirmenlik program, 2015 yılından devlet üniversiteleri arasında en yüksek taban ve tavan puan ile öğrenci alarak büyük bir başarıya imza attı. 2016 yılında yine en yüksek taban puan ile tercih edilerek bu başarısını sürdürdü.
Programın 2017 ÖSYM sonuçlarına göre Türkiye'de devlet Üniversitelerinin eşdeğer bölümleri arasında en yüksek taban puan ve ikinci en yüksek tavan puan ile öğrenci alımı ile bu sene de en fazla tercih edilen bölüm olduğunu söyleyen Nusaybin Yüksekokulu Müdürü öğretim görevlisi Yavuz Dinç, son yıllarda başta akademik kadro ve fiziki alt yapı olmak üzere her alanda büyük bir gelişme ivmesi yakalayan Nusaybin Meslek Yüksekokulunun öğrencilerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilmek için büyük mesafeler kat ettiğini, ÖSYM yerleştirmelerine göre Nusaybin' e yerleşen öğrencilerin taban puanın 322,83 tavan puanın ise; 391,39 olduğunu söyledi.
Sonuçların Nusaybin Meslek Yüksekokulu adına gurur verici bir başarı olduğunu ifade eden Dinç, “Meslek Yüksekokulumuzu nitel ve nicel açıdan gelişerek bu günlere gelmesine emeği geçen ve bu başarıda katkıları olan başta tüm akademik ve idari personellerimize içtenlikle teşekkür ediyoruz. Mardin Artuklu Üniversitesi Nusaybin Meslek Yüksekokulu ailesine yeni katılan Öğrencilerimizi tercihlerinden dolayı bir kez daha kutluyor, Üniversitemize Hoş Geldiniz diyoruz" şeklinde konuştu.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3628     EURO 6.0881     IMKB 91115     ALTIN 213,955