Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybin PKK/KCK operasyonu

Mardin Emniyet Müdürlüğü eylem hazırlığında olan 2 PKK/KCK üyesinin yakalandığını kaçan 1 kişinin ise arandığını duyurdu. Yakalananlardan birinin Geçici Güvenlik Korucu olduğu kaydedildi.

14 Aralık 2017 Perşembe 09:41 < ASAYİŞ
Mardin Emniyet Müdürlüğü eylem hazırlığında olan 2 PKK/KCK üyesinin yakalandığını kaçan 1 kişinin ise arandığını duyurdu. Yakalananlardan birinin Geçici Güvenlik Korucu olduğu kaydedildi.
Mardin Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre:
"Nusaybin Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları ile PKK/KCK Silahlı Terör Örgütü Üyelerinin yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında; 
Patlayıcı madde taşıdığı bilgisi alınan bir araca yönelik ekiplerimizce yapılan takip sonrasında, içerisinde 3 şahsın bulunduğu araç Nusaybin İlçesinde, İstihbarat, TEM ve Özel Harekât Şube Müdürlüğü görevlilerimizce koordineli olarak yürütülen operasyon ile durdurulmuş, durdurulan araç içerisinde bulunan bir şahıs ellerindeki poşetleri atarak karanlıktan faydalanmak suretiyle olay yerinden uzaklaşmış, 1’i geçici güvenlik korucusu olmak üzere toplam 2 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Araç içerisinden kaçarak uzaklaşan şahıs tarafından kaçarken tarlaya atılan poşetler içerisinde; 
5 Kg nevi belirsiz kimyasal patlayıcı madde, 24 adet Alpha fire alıcı, 2 adet kumanda, 7 adet telsizli düzenek, 14 adet alıcı verici devre, 2 adet saatli düzenek,  9 adet elektronik devre bulunarak el konulmuştur. 
Gözaltına alınan 2 şahıs 13.12.017 günü haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte Nusaybin Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiş olup, şahıslar çıkarıldıkları Adli Makamlarca Tutuklanarak Cezaevine teslim edilmiştir. 
Terörle mücadele konusundaki çalışmalarımız kararlılıkla devam etmekte ve gerekli güvenlik önlemleri akmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3394     EURO 6.0838     IMKB 96817     ALTIN 222,330