Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybin tarihinde bir ilk, TEOG'da 6 birinci

TEOG'da soruların tamamını doğru yanıtlayarak Türkiye birincileri arasına girmeyi başaran 6 öğrenci Nusaybin’in gururu oldu.

01 Haziran 2017 Perşembe 16:28 < EĞİTİM
Nusaybinim Haber Servisi
TEOG'da soruların tamamını doğru yanıtlayarak Türkiye birincileri arasına girmeyi başaran 6 öğrenci Nusaybin’in gururu oldu.
Nusaybin'de 6 öğrenci Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı'nda (TEOG) soruların tamamını doğru yanıtlayarak Türkiye birincileri arasında yer almayı başardı. Nusaybinli 6 öğrenci, 26-27 Nisan'da yapılan TEOG'da büyük bir başarı göstererek, 120 sorunun tamamını doğru cevapladı.
Öğrencileri ve ailelerini makamında kabul eden Nusaybin Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, öğrencileri ve ailelerini tebrik etti.

-“NUSAYBİN'E BİR İLKİ YAŞATTILAR”
Öğrencileri makamında kabul eden Çetin, ilçe olarak gurur duyduklarını söyledi. Öğrencileri tek tek tebrik eden Çetin: “Nusaybin’de bir ilk yaşattınız. İlk defa 6 öğrencimiz Türkiye birincisi oluyor. Gururluyuz, sevinçliyiz. Sevinme haklılığımız çok daha farklı. 6. ve 7. sınıfta yaşanan tüm aksaklıklara rağmen bizi gururlandırdınız” dedi.
6 öğrencinin 120 soruyu da doğru cevaplandırdığını ifade eden Çetin,15 öğrencinin1 yanlış, 14 öğrencinin ise 120 soruda 2 yanlış yaparak büyük başarı gösterdiğini kaydetti.
Çetin: “Bizim için ikinci gurur kaynağı da başarılı öğrencilerimiz tek okula veya tek merkeze sıkışmadı. En uzak okullardan ilçe merkezindeki en merkezi okula kadar başarı grafiğimiz dağılmış durumda. Öğrencilerimiz geçtiğimiz yılda eğitimlerinde biraz sekteye uğramıştı ama ona rağmen Türkiye başarısı gösterdiler. Öğrencilerimizi, öğretmelerini ailelerini tebrik ediyorum. Bu başarının artarak devam etmesi için Nusaybin Milli Eğitimi olarak var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

DÖVİZ KURLARI
USD 5.3393     EURO 6.0673     IMKB 99272     ALTIN 219,346