Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybin ve Artuklu kırsalında çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Mardin İl Jandarma Komutanlığı, Nusaybin ile Artuklu ilçeleri arasındaki kırsal bölgede çok sayıda mühimmat ele geçirildiğini duyurdu.

12 Mart 2018 Pazartesi 18:19 < ASAYİŞ
Mardin İl Jandarma Komutanlığı, Nusaybin ile Artuklu ilçeleri arasındaki kırsal bölgede çok sayıda mühimmat ele geçirildiğini duyurdu.
Mardin Valiliğinden yapılan açıklama şöyle:
"09 Mart 2018 günü Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, ilimiz Nusaybin ve Artuklu ilçeleri kırsal alanında Bölücü Terör Örgütü Mensuplarını etkisiz hale getirmek, bunlar tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak ve barınakları bularak imha etmek maksadıyla yapılan operasyonda; 8 Adet Kaleşnikof Piyade Tüfeği, 1 Adet G19/GMOD Marka Tabanca, 2 Adet bu Tabancaya ait Şarjör, 19 Adet El Bombası, 3 Adet Roketatar Mühimmatı ve Sevk Fişeği, 1 Adet ÇNR Mühimmatı, 220 Kg. Plastik Patlayıcı, 800 Kg. Mazot ile güçlendirilmiş Amonyum Nitrat, 10  Adet Fünye
- 25 Adet Pil, Çok sayıda tıbbi malzeme, yaşamsal malzeme ele geçirilmiştir.
İcra edilen operasyon kapsamında; Haklarında arama kararı bulunan (4) şahıs hakkında yasal işlem başlatılmıştır.
Bölge halkımızın desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonların kararlılıkla devam edeceği, kamuoyuna saygı ile duyurulur."
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3738     EURO 6.0725     IMKB 90529     ALTIN 213,679