Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybin'de 27 Bin 266 öğrenciye karne dağıtıldı

Nusaybin ilçesinde sokağa çıkma yasağı ve operasyon sonrası ilk karne heyecanını yaşadı.

20 Ocak 2017 Cuma 15:11 < EĞİTİM
Nusaybinim Eğiti Servisi
Nusaybin ilçesinde sokağa çıkma yasağı ve operasyon sonrası ilk karne heyecanını yaşadı.
İlçedeki operasyon ve sokağa çıkma yasağı nedeniyle 2015 - 2016 eğitim öğretim sezonunun bir bölümünü ilçe dışında geçiren, TEOG sınavı ertelenen ve yılsonu karnelerini ilçe dışında alan Nusaybinli öğrenciler karne heyecanı yaşadı.
Atatürk İlkokulunda yapılan karne törenine katılan Belediye Başkanı olarak da görevlendirilen Kaymakam Ergün Baysal, öğrencilerin aileleriyle birlikte güzel bir yarıyıl geçirmesi temennisinde bulundu. Bazı öğrencilere karne de dağıtan Kaymakam Baysal: "Ailelerin çocuklarıyla birlikte olması çok önemlidir. Umarım ki çocuklarınız eğitim ve sosyal hayatta da sizleri yanlarında görürler. 4 ay çok çabuk geçti. Çocuklarımızın kendi isteği, arzusu ve becerisi çerçevesinde bir yol çizmesini istiyoruz" dedi.
Öğrencilere karne dağıtan Nusaybin Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin de, yarıyıl tatilinde öğrencilere ödev verilmeyeceği müjdesini verdi. Çocukların aileleriyle birlikte güzel bir tatil geçirmesi temennisinde bulunan Çetin, ilçede Anasınıfı, İlkokulu, Ortaokul ve Liselerde eğitim alan 27 Bin 266 öğrencinin karne heyecanı yaşadığını açıkladı.
Nusaybin Milli Eğitim Müdürü Çetin, Şube Müdürleri Abdulbaki Tek, Abdurrahmen Keleş ve Abdulğani Ak daha sonra Yıldırım İlkokulun öğrencilere karne dağıttı.
5609 defa okundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6626     EURO 6.5275     IMKB 96455     ALTIN 222,078