Nusaybin'de 8 kişiye Sosyal medya soruşturması

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü, Sosyal Medya Paylaşım sitelerinden dolayı 71 şüpheli tespit edildiğini ve haklarında gerekli tahkikatların devam ettiğini duyurdu. Şüphelilerden 8’inin Nusaybin’de olduğu açıklandı.

30 Aralık 2016 Cuma 20:04 < ASAYİŞ
Nusaybinim Haber Servisi
Mardin İl Emniyet Müdürlüğü, Sosyal Medya Paylaşım sitelerinden dolayı 71 şüpheli tespit edildiğini ve haklarında gerekli tahkikatların devam ettiğini duyurdu. Şüphelilerden 8’inin Nusaybin’de olduğu açıklandı.
Mardin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, şüphelilerin ‘Terör örgütleri propagandası’ yaptığı kaydedildi. Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün Aralık ayı faaliyeti hakkında yapılan açıklam şöyle:
“Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz görevlileri tarafından 01.12.2016 30.12.2016 tarihleri arasını kapsayan Aralık ayı faaliyetleri kapsamında; gelen ihbarlar ve yapılan resen çalışmalar neticesinde sosyal paylaşım sitelerinde (Facebook, Twitter, İnstagram) “Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama, PKK Terör Örgütü Propagandası, Cumhurbaşkanına Hakaret, Suçu ve Suçluyu övücü’ paylaşımlar da bulunduğu tespit edilen ikametlerine göre; 
Mardin/Artuklu ilçesinden (9), Mardin/Kızıltepe ilçesinden (7), Mardin/Yeşilli ilçesinden (1), Mardin/Nusaybin ilçesinden (8), Mardin/Savur ilçesinden (1), Mardin/Derik ilçesinden (2), Mardin/Midyat ilçesinden (4),  İstanbul ilinden (11), Ankara ilinden (3 ), İzmir ilinden (6), Adana ilinden (2), Konya ilinden (2), Şanlıurfa ilinden (3), Mersin ilinden (1), Sakarya ilinden (1), Van ilinden ( 1), Diyarbakır ilinden (5), Batman ilinden (3),  Bingöl ilinden (1) şahıs olmak üzere toplam 71 (Yetmiş bir) şahıs; haklarında gerekli adli işlemlerin başlatılması için tanzim edilen Açık Kaynak Araştırma ve Tespit Raporları ilgili il ve ilçe Emniyet Müdürlüklerine gönderilmiştir. 
Terörle mücadele kapsamında hukuk devleti ilkelerine bağlı ve insan haklarına saygılı görev anlayışı çerçevesinde, gerek toplumun tüm katmanlarıyla gerekse terörle mücadele eden diğer kurumlarla koordinasyon ve işbirliği içerisinde halkımızın huzuru, devletimizin selameti için her türlü terör olayını önlemeye yönelik çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülmekte ve gerekli tüm tedbirler alınmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”
10569 defa okundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7275     EURO 5.4833     IMKB 95057     ALTIN 192,737