Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybin'de Anaokulu avlusuna hayvan kümesi yapıldı

Nusaybin'de hizmet veren Sevgi Yuvası Anaokulu avlusuna, minik öğrencilere hayvan sevgisi aşılmak amacıyla hayvan kümesi yapıldı.

10 Mart 2018 Cumartesi 15:47 < GÜNCEL
Nusaybin'de hizmet veren Sevgi Yuvası Anaokulu avlusuna, minik öğrencilere hayvan sevgisi aşılmak amacıyla hayvan kümesi yapıldı.
Nusaybin Kışla Mahallesinde bulunan Sevgi Yuvası Ana okul Müdürü Orhan Zengin, Okul Aile Birliği Başkanı ve bazı öğrenci velilerinin talebi üzerine Mardin’de bir ilki gerçekleştirdiklerini kaydetti.
Okul avlusuna yapılan hayvan kümesinde tavşan, kuzu,  horoz, yerli ve Çin Tavuğu konulduğu belirtildi.
Hayvan kümesini oluşturmadaki amaçlarının çocuklara hayvan sevgisini aşılamak olduğunu belirten Okul Müdürü Orhan Zengin: “Nusaybin Sevgi Yuvasında yaptığımız bu kümesin amacı, çocuklarımız artık hayvan göremiyor, besleyemiyorlar. Çocuklarımızın hem evcil havyalara yem vermesi, yumurtaları toplaması, kuzuları beslemesi hayvan sevgisini aşılamak ve doğayla biraz daha iç içe olmalarını sağlamak amacıyla burada bu kümesi yaptık. Her ne kadar Nusaybin küçük bir yer olsa da velilerimizin yüzde sekseni ya evcil hayvan görmemiş ya da hayvan yetiştirmemiş. Çocuklar bu kümesi çok sevdi. Çocukların, tavukların yumurtalarını ellerine aldıklarında o yüzündeki ifadeyi görmek bizi mutlu ediyor” dedi.
Kümesin yapımında destek veren öğrenci velilerinde Mehmet Ayten, kümesin yapılış amacının çocukların hayvanları kitaptan değil canlı olarak tanımasını sağlamak olduğunu belirtti.
Kümesin yapılmasında katkısı olan velilerden Latif Can, Mehmet Ayten, Mehmet Dağar ve Serhat Yakut'a Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Şube Müdürü Abdurrahman Keleş, HEM Müdürü Mehmet Şafak Kavak ve Aslan Alpergin tarafından plaket verildi.
5710 defa okundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 6.2514     EURO 7.2973     IMKB 96645     ALTIN 242,143