Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybin’de Başkan Özel'den Teşekkür mesajı

Nusaybin Ak Parti ilçe başkanlığını görevini devir alan Mehmet Latif Özel, ilk açıklamasında birlik ve berberlik mesajı verdi.

20 Aralık 2016 Salı 14:06 < POLİTİKA
Nusaybinim Haber Servisi
Nusaybin Ak Parti ilçe başkanlığını görevini devir alan Mehmet Latif Özel, ilk açıklamasında birlik ve berberlik mesajı verdi.
Geçtiğimiz hafta yapılan mülakatlar sonucu 18 aday arasından seçilerek Ak Parti Nusaybin ilçe başkanlığına atanan Başkan Mehmet Latif Özel, makamında tebrikleri kabul ediyor.
Göreve geldikten sonra ilk açıklamasını yapan Başkan Özel, 17 Aralık itibariyle atandığı görevini devir alarak hizmete başladığını hatırlatarak: “Bizleri coşkuyla karşılayarak desteklerini esirgemeyen dostlarımıza ve gönüldaşlarımıza en içten sevgi ve saygılarımızı arz ediyorum” dedi.

-ESKİ YÖNETİME TEŞEKKÜR ETTİ
Açıklamasında: “Nusaybin’imizin yaşadığı en zorlu günlerde ve koşullarda ilçemize hizmet eden selefim Osman Doğru’ ya ve başta ilçe teşkilatımız olmak üzere, bu davaya gönül vermiş herkese ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum” diyen Özel açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Bu onurlu göreve layık olmak için gecemizi gündüzümüze katarak dur durak bilmeden çalışacağım. Sizlerden hayır duanızı bizlerden eksik etmemenizi hassaten rica ediyorum. Ak Parti insanı yaşat ki, devlet yaşasın ilkesiyle günden güne büyüyerek, milletimizin kalbinde taht kurmuştur. Allah'ın izniyle bu davanın bir sancaktarı olarak, milletimizin bize duyduğu bu muhabbeti ve teveccühü daha da artmak için çalışacağımızdan hiç kuşkunuz olmasın. Gidilmedik köy, mezra, mahalle, sokak, cadde bırakmayacağız inşallah. Vatandaşımızın ayağına kadar giderek derdini dinleyeceğiz. Derdiyle hemhal olacağız. “Dert adamı yollara düşürür” diyor hazreti Mevlana... Evet, biz dertliyiz ve milletin derdini dert edinerek yollara düşeceğiz. Bu dava hiçbir kişisel beklentisi olmadan, kendinden, ailesinden ve işinden fedakârlık yaparak halkına hizmetkârlıktan başka gayesi olmayanların davasıdır. Bizim davamız demokrasi davasıdır. Bizim davamız bu aziz vatanı büyütme, milletimizi yüceltme davasıdır. Bu dava “Allah bize yeter, millet bize yeter” diyerek yola çıkan Cumhurbaşkanımız ve Kurucu genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın davasıdır. Bu dava yolunda rabbim bizleri ve arkadaşlarımızı muvaffak eylesin.”

-“NUSAYBİN’İN İHYA VE İNŞAA ÇALIŞMALARI BAŞLADI”
Açıklamasında geçtiğimiz günlerde Nusaybin’e gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin ziyaretine değinen Özel: “Yaptıkları çukur siyaseti ile ilçemizin ekonomisine, halkımızın yaşamına gençlerimizin ve çocuklarımızın eğitimine ve geleceğine darbe vuran şer odaklarının karşısında dimdik ve kararlılıkla duracağız. Halkımızla el ele vererek birlik ve beraberlik içinde birbirimize kenetlenerek bu güzelim ilçemizi tekrar eski günlerine kavuşturmak ve daha da güzelleştirip mamur etmek için var gücümüzle çalışacağız. Yakın zamanda Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki ve bakanlık bürokratlarının ilçemizi bizzat ziyaret ederek yeniden ihya ve inşa çalışmalarını başlatmışlardır. Bizler de bu çalışmaları yakından takip ederek hemşerilerimizin talep ve önerilerini kıymetli büyüklerimize iletmek için elimizden geleni yapacağız. 
İlçe yönetimimizle, Kadın kollarımızla ve gençlik kollarımızla beraber yekvücut olarak her daim sahada olacağız, gözden asla ırak olmayacağız.
Üstad Necip Fazılın;  “Kökü ezelde ve dalı ebedde bir sistemin aşkına, vecdine, diyalektiğine, estetiğine, irfanına, idrakına sahip bir gençlik…
Kim var! Diye seslenince, sağına ve soluna bakınmadan, fert fert “Ben varım!” cevabını verici, her ferdi “Benim olmadığım yerde kimse yoktur!” duygusuna bir dava ahlakını pırıldatıcı bir gençlik…” dizelerinde tasvir ettiği bir gençlik ile bu davanın heyecanını, gücünü ve kuvvetini her daim diri tutacağız. Bu davayı geleceğe taşıyacak kadrolarını hazırlayacak, emanet aldığımız bu sancağı yarın emin bir şekilde, gözümüz arkada kalmadan teslim edeceğimiz bir gençlikle saf tutacağız.
Kurtuluş Savaşında cepheye koşturan Nene hatunları, 15 Temmuz gecesinde kurşunlara bedenlerini siper ederek bir gül bahçesine girercesine şehadete koşarak 2. İstiklal destanı yazan bacılarımızı kendilerine örnek alacak Kadın kollarımızla mücadele ruhunu zirveye çıkararak, analarımızın, teyzelerimizin ve bacılarımızın dertlerine ortak olmak için gece gündüz çalışmayı kendimize ilke edineceğiz. Zalimin hasmı olacak, Mazlumun her daim yanında saf tutarak, asla onları yalnız bırakmayacağız.
Bu duygu ve düşünceler ile tekrar beni bu göreve layık gören başta Genel Başkanım ve Başbakanımız Binali Yıldırım, MKYK üyemiz Zeynep Alkış, Milletvekillerimiz Ceyda Bölünmez Çankırı ve Orhan Miroğlu, İl başkanımız Mehmet Ali Dündar ile il ve ilçe teşkilatımızın çok değerli başkan ve üyelerine şükranlarımı sunuyorum.  Allah çıktığımız bu kutlu Yolculukta yar ve yardımcımız olsun.”
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3636     EURO 6.1132     IMKB 94921     ALTIN 222,790