Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybin'de bayram arefesinde elektrik kesintilerine tepki

Nusaybin ilçe merkezinden sabah saatlerinden buyana yaşanan elektrik kesintilerine esnaf tepki gösterdi. Son bir haftadır yoğunlaşan kesintilerin esnafı mağdur ettiği bildirildi.

28 Ağustos 2017 Pazartesi 18:45 < GÜNCEL
Nusaybin ilçe merkezinden sabah saatlerinden buyana yaşanan elektrik kesintilerine esnaf tepki gösterdi. Son bir haftadır yoğunlaşan kesintilerin esnafı mağdur ettiği bildirildi.

Nusaybin'de Kaçakçılar Pazarında (Amerikan Pazarı) öğlen saatlerinden itibaren elektrik kesintisi yaşanıyor. Kurban Bayramı arefesinde yaşanan elektrik kesintilerinin alış verişe olumsuz yansıığı belirtildi.

Pasajlarda esnaf olan Hüseyin Aslan, öğlen saatlerinden itibaren kesilen elektriğin akşama kadar verilemediğini ileri sürdü. 

Kesintinin Nusaybin çarşısında meydana geldiğini aktaran Aslan: "Bayram arifesinde elektrik kesintileri bizi mağdur ediyor. Bir haftadan beridir bu sorun var. Bugün çarşı merkezine sadece yarım saat elektrik verilmiş. Elektrik firmasını arıyoruz net bir cevap alamıyoruz. Kesintiler son iki haftadır gideek arttı" dedi.

Pasajlarda esnaflık yapan Mehmet Beşir Ayaz ise: "Sabahtan beri elektriğimiz yok. Kesintiler bayram arifesinde rızkımıza da mani oluyor. Aldığımız tüm malzemeler bozuldu. Kesintiler nedeniyle esnaf büyük mağduriyet yaşıyor" ifadelerini kullandı.

Nusaybin Amerikan Pazarında esnaflık yapan Diyadin Alp da, elektrik kesintilerinden dolayı esnafın bazen yarım gün işyerlerini kapatmak zorunda kaldığını ileri sürdü.

Nusaybin'de 134 gün süren sokağa çıkma yasağından sonra henüz toparlanamadığını bildiren Alp: "Bazı esnaflarımız elektrik kesintilerinden dolayı işyerlerini doğru dürüst açamıyor. Büyük mağduriyet yaşıyoruz. Nusaybin esnafı olarak sayın valimiz ve kaymakamımıza sesleniyoruz, bu özel elektrik firması halkı ve esnafı perişan etti. Sizden isteğimiz bu işe bir çare bulmanızdır. Yetkililerin bu işe el atmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3636     EURO 6.1132     IMKB 94921     ALTIN 222,790