Nusaybin'de 'Çöp Taksi' dönemi

Nusaybin Belediyesince yeni alınan ve hizmete sokulan çöp taksi uygulaması başlatıldı.

09 Ocak 2018 Salı 18:09 < GÜNCEL
Nusaybin Belediyesince yeni alınan ve hizmete sokulan çöp taksi uygulaması başlatıldı.
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Nusaybin Belediyesi Temizlik  İşleri Müdürlüğü daha temiz Nusaybin için çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü bildirildi. Bu kapsamda temizlik çalışmalarının daha hızlı ve pratik yürütülmesi için çöp taksi hizmet verilmeye başlandı.
Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal'ın girişimiyle başlatılan uygulama çerçevesinde ilçe merkezinde gün boyu dolaşan çöp taksiyle cadde, sokak ve kaldırımlar yanı sıra çöp araçlarının giremediği dar sokaklarda biriken çöpler toplanıyor.
Baysal, belediye tarafından Nusaybin halkına  yakışır, sağlıklı ve yaşanabilir çevre koşullarının sağlanması amacıyla halkın memnuniyeti ve istekleri göz önünde bulundurularak çöp taksi uygulamasını başlattıklarını belirtti.
Vatandaşlara daha güzel bir Nusaybin sunmak için özverili bir  şekilde çalıştıklarını ifade eden Baysal, Çöp taksi gün içerisinde ilçe merkezi ile cenaze ve düğünlerde biriken  çöplerin dışında "415 12 95" numaralı çağrı merkezine gelen talep doğrultusunda  da biriken çöpleri toplayacağını belirtti.
9001 defa okundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 3.7865     EURO 4.6380     IMKB 118099     ALTIN 162,758    
12°NUSAYBİN