Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybin'de eğitim toplantısı

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal başkanlığında eğitim toplantısı düzenlendi.

08 Ocak 2018 Pazartesi 17:36 < EĞİTİM
Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal başkanlığında eğitim toplantısı düzenlendi.
Hükümet Konağı toplantı salonunda yapılan toplantıya Kaymakam ve Belediye Başkan Vekil Baysal, İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Mehmet Atik, İlçe Emniyet Müdürü Abdürrahim Zengin, Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Eda Eskikapusuz, Okul Müdürleri, Mahalle Muhtarları ve Okul Aile Birliği Başkanları katıldı.
Toplantıda konuşan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Baysal, geniş katılımlı eğitim toplantısını periyodik hale getirdiklerini belirterek fikir alış verişinde bulunduklarını kaydetti.
Toplantılarda ilçenin milli eğitim faaliyetleri ve onunla beraber okul çevresindeki emniyet, asayiş ve sağlık sorunları başta olmak üzere bir konuda fikir aldıklarını belirtirken, Çocukların güvenli bir şekilde taşınması, Uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla mücadele, Okullarda güvenlik sistemi ve kameralarının konulması ile Kantin güvenliği konusu tartışıldı.
Herkesin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapması gerektiğini ifade eden Baysal: “Uyuşturucuyla mücadele konusunda bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarımız devam ediyor. Bu bilinçle 15 bin öğrencimiz tiyatro etkinlikleriyle buluşturularak uyuşturucunun aileler ve öğrenciler üzerinde etkilerini anlatan uyarıcı tiyatro yapıldı. Okulla alakasız okul etraflarında gezenlerle ilgili gerekli uyarıları yapmamız gerekiyor.  Ancak bu konuda vatandaşlara ve velilere de çok iş düşüyor” dedi.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3636     EURO 6.1132     IMKB 94921     ALTIN 222,790