Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybin’de elektrik sorunu için imza kampanyası başlatıldı

Nusaybin’de sık sık yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulğani Bilge ve yönetimi ilçe genelinde imza kampanyası başlattı. İlçede toplanacak imzalar Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına gönderileceği bildirildi.

21 Temmuz 2017 Cuma 15:19 < GÜNCEL
İrem Yıldız / Nusaybinim Gazetesi
Nusaybin’de sık sık yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulğani Bilge ve yönetimi ilçe genelinde imza kampanyası başlattı. İlçede toplanacak imzalar Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına gönderileceği bildirildi.
Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığında açıklama yapan Başkan Bilge, “Mümkün mertebe sabretmeye çalışıyoruz. Üzülerek belirtmek istiyorum ki maalesef ilçemizde DEDAŞ diye bir kurum var. Bu sorumsuz kurumun amacı halka enerji hizmet vermek değildir. Varsa yoksa halkımıza esnafımıza üzgün ekmek işkence vermektedir. İlçemizde elektrik şebekelerinde ve elektrik hatlarında herhangi bir çalışma arıza olmamasına rağmen her gün belli saatlerde bu sıcakta esnafımızın ve halkımızın elektriğini kesmektedirler” şeklinde konuştu.

-“DEDAŞ ESNAFIMIZA BU DÜNYADA CEHENNEMŞİ YAŞATIYOR”
Bilge konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Halkımızın esnafımızın maddi ve manevi olarak büyük zararları olmaktadır. Kaçak elektriği bahane ederek haksız bir şekilde abonelerin kullanmadığı tüketmediği elektriğin parasını almaktadırlar. 70 TL’nin altında fatura okutmamaktadırlar. Bunlar yetmiyormuşçasına da asılsız, ispatsız keyfiyete dayalı abonelere 2, 3, 4 milyar ceza yazmaktadırlar. Bu uygulama ne insani ne vicdani ne yasaldır. Kusursuz hizmetle bağdaşmamaktadır. Bu soyguna son demek için, bu yanlışa son demek için Nusaybin esnafın, halkının enerji sorunu ile ilgili istek ve taleplerin karşılaması için başta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Berat Albayrak’a ve yetkili mercilere göndermek üzere bugün itibari ile ilçe genelinde imza kampanyası başlatıyoruz. Bu hususta değerli muhtarlarımızın değerli STK a başkanlarımızın destek ve katkı vermelerini hassasiyet göstermelerine rica ediyoruz.”

-“ELEKTRİK KESİNTİSİ NEDENİYLE ÇALIŞAMAZ DURUMA GELDİK”
Elektrik kesintilerine vatandaşlar ve esnaf da tepki gösterdi. Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından başlatılan imza kampanyasına destek veren vatandaşlar sorunun çözümünü istedi.
Telefon Tamircisi Metin Çelik: “Elektriklerimiz 24 saat olarak gidiyor. İşlerimiz hep aksamaktadır. Bir esnaf olarak telefonlarımızı yapamıyoruz. Dükkânımda tamir bekleyen telefonları yapamıyorum. Mağdur olmuşuz. Bu mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Zarar etmekteyiz. Elektrik kesintileri nedeniyle doğru dürüst kiramızı çıkaramıyoruz”.
Kuyumcu olan Nizamettin Doğan da, Bazen günde 10 kez elektrik kesintisi yaşandığını söyledi. Bu yüzden iş yapamadıklarını ve iş yerlerinde oturamadıklarını kaydetti. Doğan, sorunun çözümünü istedi.

-“ELEKTRİK SIKINTISI NEDENİYLE PASTA VE DONDURAMALARIMIZI ÇÖPE ATIYORUZ”
Pastane işleten Rıdvan Boğa ise: “Esnaf olarak büyük sorun yaşıyoruz. Elektrik kesildiği için pastalarımızı, dondurmalarımız bozulmaktadır. Tüm ürünlerimizi çöpe atıyoruz. Elektriklerin gidip gelmesinden dolayı doğru dürüst iş yapamıyoruz. Artık dükkânlarımızı açıp açmamakta tedirginleşiyoruz. Yetkililerden biran önce bu soruna el atılmasını istiyoruz. Bu sorunların giderilmesini istiyoruz.” Şeklinde konuştu.
8587 defa okundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 4.8448     EURO 5.6556     IMKB 89898     ALTIN 193,221