Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybin'de Esnafa yeni kredi müjdesi

Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi, hükumetin esnaflara yeni verdiği kredi imkânlarını hakkında bilgi verdi.

27 Ekim 2017 Cuma 18:34 < GÜNCEL
Arif Altunkaynak - Nusaybinim
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi, hükümetin esnaflara yeni verdiği kredi imkânlarını hakkında bilgi verdi.
Gazetemize açıklamalarda bulunan Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Zeynel Tunçalan, esnaflar için hükümetin verdiği yeni kredi düzenlenmesinin Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklandığını hatırlatarak, düzenlemenin detaylarını paylaştı.
Yeni düzenlenmenin esnafları bir nebze olsa daha da rahatlatacağını ifade eden Tunçalan, işletme kredilerinin 150 Bin TL’den 200 Bin TL’ye çıkarıldığını kaydetti. Yatırım kredileri miktarlarının da üst limit olarak 500 Bin TL’ye yükseltildiğini bildiren Tunçalan: “Hükümetimizin açıkladığı yeni kredi imkânları esnaflarımıza büyük destek olacaktır. Kredilerin miktarının artırılmasının yanında Hazine destekli faiz oranları olarak verileceği için faizin yarısını devletimiz tarafından ödenecektir. Yeni düzenlemede esnaflarımız hizmet verdiği işyerini almak istediği vakit 10 yıl, taşıt edindirmede ise 5 yıl süreli 500 Bin TL’ye kadar kredi imkânı sağlanıyor. Hem krediler, hem faiz oranı hem de sağlanan kolaylıklar bakımından bizler de Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi olarak esnaflarımıza her türlü desteğe vermeye hazırız. Bu imkanlar için emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" dedi
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3694     EURO 6.0966     IMKB 91938     ALTIN 215,242