Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybin'de geleceğin Hafızları sınava girdi

Nusaybin'de Milli Eğitim Müdürlüğü ve Müftülük tarafından ortaklaşa sürdürülen Hafızlık sınıfları için 4. Sınıf öğrencileri arasında sınav yapıldı.

29 Mayıs 2018 Salı 17:30 < EĞİTİM
Nusaybin'de Milli Eğitim Müdürlüğü ve Müftülük tarafından ortaklaşa sürdürülen Hafızlık sınıfları için 4. Sınıf öğrencileri arasında sınav yapıldı.
Mardin Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü tarafından ortaklaşa sürdürülen Ortaokul Hafızlık sınavı için sınav yapıldı.  15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulunda yapılan sınava öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.
Çocuklarının hafız olmasını isteyen bazı velilerle de öğrencilerle birlikte okula geldikleri ve sınav süresince okul avlusunda bekledikleri görüldü.
Hafızlık sınavı hakkında açıklama yapan Okul Müdürü Şahin Yanalak, İlkokulu bitirecek öğrencilerin sınava büyük ilgi gösterdiğini söyledi.
Yanalak: “İl Milli Eğitim Müdürlüğün İl Müftülüğümüz ile ortaklaşa düzenlediği hafızlık projesini geçen sene başlattık. Şu anda 14 tane hafızlık eğitimi alan öğrencimiz var. Bu sene Allah’ın izniyle bir sınav gerçekleştiriyoruz. Şu anda yüzden fazla öğrenci hafız olmak için başvuru yaptı. Sınav sonunda 20 öğrenciyi hafızlık sınıfına kabul edeceğiz.  Nusaybin’imiz için bu bir ilktir, çok önemli bir projedir. Projeyi çok önemsiyoruz. Nusaybin halkından bu sınavla destek aldığımızı düşünüyoruz. Bu proje Nusaybin için çok önemli bir proje olduğu için Nusaybinlilerin sahiplenmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

-"BU PROJE ÇOCUKLARIMIZIN HEM DİNİ HEM DE EĞİTİMİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR"
Öğrencisini hafızlık sınıfı için sınava getire Abdurrahim Çetin, projenin Nusaybin’de olmasının kendilerine gurur verdiğini kaydetti.
Çetin: “Bu proje hem dini hem de eğitim için çok önemli bir projedir. Bu projeyi bize söylediklerinde Nusaybin’de böyle projelerin vardığından dolayı gurur duyduk. Bu yüzden öğrencilerimizin katılmaları için teşvik edilmesi gerekiyor ve şu anda hafızlar için bir sınıf açılmış durumda. Daha çok öğrencinin yararlanması için burasının daha da genişletilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.
Sınavda başarılı olacak öğrencilerin gelecek yıl hafızlık sınıfında eğitim alması bekleniyor.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3393     EURO 6.0673     IMKB 99272     ALTIN 219,346