Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybin'de Hatimle Teravih Namazı Kılınacak

Nusaybin Müftüsü Abdurrahim Yıldırım, Ramazan ayının başlangıcı nedeniyle bir açıklama yaptı.

15 Mayıs 2018 Salı 19:42 < GÜNCEL
Nusaybin Müftüsü Abdurrahim Yıldırım, Ramazan ayının başlangıcı nedeniyle bir açıklama yaptı.
Ramazan’ın fazileti ve Nusaybin Müftülüğü olarak yapacakları çalışmalar hakkında da bilgi veren Yıldırım, Merkez Hz. Hamza (eski adıyla Hal) Camisinde Hatimle teravih namazı kılınacağını belirtti. 
Yıldırım’ın açıklaması şöyle:
"Rahmet, bereket ve mağfiret ikilimi olan Ramazan ayına erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız. Bu gece kılacağımız ilk teravih namazı, yapacağımız ilk sahur ve ardından yarın tutacağımız ilk oruç ile bu mübarek aya girmiş olacağız.
Diyanet İşleri Başkanlığımız her yıl Ramazan ayında bireysel ve toplumsal hayatımıza ışık tutan önemli bir değeri kamuoyunun gündemine taşımaktadır.  Belirlenen konu Ramazan ayı boyunca etraflı bir şekilde ele alınarak toplumumuzda bir duyarlılık ve farkındalık oluşması hedeflenmektedir.
Bu bağlamda bu yılın Ramazan teması “yiyiniz, içiniz; fakat israf etmeyiniz!” düsturunu esas alarak “tüketim kültürü ve israf” olarak belirlenmiştir.  İlçemizde yapacağımız vaaz-irşat ve diğer programlarda belirlenen tema çerçevesinde  kardeşlik bağlarımızı ve ilişkilerimizi yeniden daha güçlü hale getirip, Ramazan ayının rahmet iklimiyle birlikte inşallah vereceğimiz sadakalarla, karınlarını doyurduğumuz yetim, fakir ve yoksulların sevinciyle onların gönüllerine inerek, severek-sevdirerek gönüller yapacağız, gönüller kazanacağız. Onların hayır dualarını alacağız. Gönülleri kazanmanın en etkili yolu insanlara değer vermek, onlara sevgi ve saygı ile muamele etmektir.  Bu sebeple Yüce Dinimiz İslam’da gerçek zenginliğin gönül zenginliği olduğu dile getirilmiştir.
Camilerimizin tümünde mukabele programları olacak. İlçemiz merkezinde Hz. Hamza (eski adıyla Hal) Camisinde Hatimle teravih namazı kılınacak.  Müftülüğümüz tarafından dini danışmanlık ve rehberlik hizmetleri sürdürülecektir. Bu çerçevede inşallah rahmet ayında vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet verebilmeyi Yüce Rabbimizden temenni ediyoruz. 
Ruhların arındığı, kalplerin parıldadığı, suçların ve günahların azaldığı bu mübarek ayın şehrimize, ülkemize ve İslam âlemine barış, esenlik, sağlık ve özellikle de hayırlar getirmesini diliyorum. Müslüman halkın uyanışına, kardeşlik hukuku içerisinde birbirlerini sahiplenmelerine, birbirlerine yardımcı olmalarına vesile olmasını Yüce Allah’tan diliyorum."
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3279     EURO 6.0542     IMKB 98455     ALTIN 219,818