Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybin'de 'Her sınıfın bir yetim kardeşi var' projesi anlatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı, İHH, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim Bir Sen tarafından desteklenen 'Her sınıfın bir yetim kardeşi var' projesi Nusaybin'deki okullarda anlatıldı.

23 Kasım 2017 Perşembe 16:42 < EĞİTİM
Arif Altunkaynak - Nusaybinim
Milli Eğitim Bakanlığı, İHH, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim Bir Sen tarafından desteklenen 'Her sınıfın bir yetim kardeşi var' projesi Nusaybin'deki okullarda anlatıldı.
Mardin Milli Eğitim Şube Müdürü ve proje koordinatörü Abdurrahman Ceylan tarafından Halk Eğitim Merkezinde yapılan programa Nusaybin Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Okul Müdürleri ve Rehber öğretmenleri katıldı.
Projenin amacını anlatan koordinatör Ceylan, "Her sınıfın bir yetim kardeşi var" kampanyasının çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, erdemli insanlar olarak yetiştirebilmeyi esas aldığını belirtti.
Kampanyada; savaş, doğal afet, yoksulluk, hastalık kaza ve benzeri sebeplerle Türkiye ve dünyanın başka ülkelerinde anne ve babasını kaybetmiş çocukların eğitim, sağlık, gıda, giyecek ve barınma gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yapıldığını bildiren Ceylan, projeye okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise ve Kur'an Kursların yanı sıra isteyen özel kurum ve kuruluşların da katılabileceğini kaydetti.
Nusaybin'de 240 yetim çocuğun bu projeyle desteklediğini hatırlatan Ceylan: "İyi gidiyoruz. Gün geçtikçe destekleyenlerin sayısı artıyor. Geçen sene Nusaybin'de projeye 15 okul destek veriyordu. Şuanda bu sayı 40'ı geçti. Ancak yeterli diyebilmemiz için Nusaybin'de desteklenen öğrenci sayısı kadar desteklemeniz gerekir.  Her sınıfın kardeşi olmazsa bile her okulun bir yetim kardeş olsun en azından. Şuanda İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz 12, Nusaybin Milli Eğitim Müdürlüğümüz ise 4 yetim kardeşi destekliyor.  'Her sınıfın bir yetim kardeşi var kampanyası' geleceğin iyiliksever Türkiye'sinin projesidir" dedi.
Toplantı bitiminde okul müdürleri ve öğretmenlerin sorularına cevap verildi.

DÖVİZ KURLARI
USD 5.3738     EURO 6.0725     IMKB 90529     ALTIN 213,679