Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybin'de içme suyu hattı patladı

Artuklu ve Kızıltepe ilçelerinin içme suyunu karşılayan isale hattındaki patlama sonucu yollar ve çok sayıda ev su altında kaldı.

29 Eylül 2017 Cuma 20:12 < GÜNCEL
Artuklu ve Kızıltepe ilçelerinin içme suyunu karşılayan isale hattındaki patlama sonucu yollar ve çok sayıda ev su altında kaldı.
Nusaybin - Midyat Karayolu İpek Yolu Mahallesi mevkiinde su isale hattında çalışma yapıldığı sırada özel firmaya ait iş makinesinin kepçesi kazara Artuklu ve Kızıltepe ilçelerinin içme suyunu karşılayan isale hattındaki boruya çarptı. Çarpmanın etkisiyle su isale hattı patladı. İlk etapta yaklaşık 10 metre yükselen su çevrede bulunan çok sayıda ev ve işyerine zarar verdi.

Patlamanın ardından sular altında kalan Nusaybin-Midyat karayolu bir süreliğine trafiğe kapandı. Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı MARSU Müdürlüğü ekiplerinin müdahalesiyle vana kapatılarak su kesildi.
İpek Yolu Mahallesi Muhtarı Şehabettin Akıncı, son bir yıl içerisinde Artuklu ve Kızıltepe'ye giden içme su hattında üç seferdir patlama meydana geldiğini ve mahallenin büyük zarar gördüğünü belirtti. Büyük mağduriyet yaşadıklarını kaydeden Akıncı yetkililerin önlem almasını istedi.
Su isale hattında meydana gele patlama nedeniyle büyük mağduriyet yaşadığını dile getiren Emrullah Keskin ise: "Her üç ayda bir bu şekilde oluyor. Bağımız, bahçemiz, toprağımız bu şekilde gidiyor. Şuanda yaklaşık olarak 15 bin TL zararımız var" dedi.


11558 defa okundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7795     EURO 5.5963     IMKB 93836     ALTIN 188,952