Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybin'de kadınlara '12 – 18 yaş Ergenlik dönemi' eğitimi verildi.

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı tarafından yürütülen Aile Eğitimi Programı kapsamında Nusaybinli kadınlara '12 – 18 yaş ergenlik dönemi' paneli verildi.

25 Temmuz 2018 Çarşamba 16:51 < SAĞLIK
Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı tarafından yürütülen Aile Eğitimi Programı kapsamında Nusaybinli kadınlara '12 – 18 yaş ergenlik dönemi' paneli verildi.
Nusaybin Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen panel,  Gülşilav Kadın, Eğitim, Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezinde verildi. Aile Danışmanlık Merkezleri ve Gülşilav bünyesinde kurslara katılan kadınlara yönelik Sosyal Hizmetler Uzmanı Mihriban Yıldız tarafından verilen panelde, çocukların ergenlik dönemlerindeki değişimleri hakkında bilgi verildi.
Ailelerin bu dönemde çocuklarına nasıl davranmaları gerektiği hakkında bilgi veren Yıldız, 12-18 yaş ergenlik dönemini kavramak, Kişilik gelişimi ve akademik başarısına katkı sağlamak, Kendi kendine yetmeyi bilen kendi ayakları üzerinde durabilen üretebilen sağlıklı düşünebilen üretebilen bireyler yetiştirmek konuları anlatıldı.
Çocukların, Ergenlik dönemi, Bedensel değişim, Cinsel gelişim ve toplumsal cinsel rolleri konusunda yapılması gerekenler, Düşünce şekilleri, Sosyal gelişim, Duygusal gelişim, Ergenlerde görülen korkular, Zihinsel ve ahlaki gelişimleri üzerinde duran Yıldız, ergenlik dönemlerinde ailelerin çocuklarıyla daha iyi iletişim kurmasını istedi. 
Panel sonunda katılımcılarına sorularına cevap verildi.
Nusaybin Sosyal Hizmetler Müdürü Ömran Gündüz, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı tarafından düzenlenen Aile Eğitim Programlarının süreceğini kaydetti.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3832     EURO 6.0762     IMKB 90157     ALTIN 214,225