Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybin'de karne heyecanı

2016 - 2017 Eğitim öğretim sezonu bitimi nedeniyle Nusaybin'de karne heyecanı yaşandı.

09 Haziran 2017 Cuma 14:14 < EĞİTİM
Nusaybinim Haber Servisi
2016 - 2017 Eğitim öğretim sezonu bitimi nedeniyle Nusaybin'de karne heyecanı yaşandı.
Nusaybin Anadolu Lisesinde yapılan törene Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal, Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Şube Müdürü Abdulbaki Tek ve Okul Aile Birliği Başkanı Hikmet Ayaz katıldı.
Okulda yapılan törende okul birincisi İbrahim Halil Batu birincilik kütüğüne ismini çaktı. Daha sonra Kaymakam Baysal, okulda düzenlenen 'Kitap Kurtları yarışıyor' yarışmasında en çok kitap okuyan Nurten Başarı isimli öğrenciyi çeyrek altınla ödüllendirdi. Sınıfları dolaşarak öğrencileri tebrik eden Kaymakam ve Belediye Başkanı Baysal ile Milli Eğitim Müdürü Çetin öğrencilere karne dağıttı. Almanca yabancı dil eğitimi alan sınıflardaki öğrencilerle Almanca sohbet eden Kaymakam Baysal, öğrencilerin yabancı dil konusunda kendilerini geliştirmeleri tavsiyelerinde bulundu. Öğrencilerin yaz tatilinde mutlaka kitap okuması gerektiğini kaydeden Kaymakam Baysal, eksiği olanların eksiklerini tamamlaması, durumu iyi olanların da daha iyi hale gelmesi için yaz tatilini fırsata çevirmeleri gerektiğini ifade etti.
Nusaybin Milli Eğitim Müdürü İlçede Anasınıfı, İlkokulu, Ortaokul ve Liselerde eğitim alan 27 Bin öğrencinin karne heyecanı yaşadığını belirtti.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3832     EURO 6.0762     IMKB 90157     ALTIN 214,225